5 Kız Öğrenciyi Taciz Eden Hizmetli 50 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Denizli’nin Topraklık Mahallesi’ndeki Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencileri taciz eden hizmetli görevlisi 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

5 Kız Öğrenciyi Taciz Eden Hizmetli 50 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı
5 Kız Öğrenciyi Taciz Eden Hizmetli 50 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Topraklık Mahallesi’nde bulunan Ressam İbrahim Çallı Ortaokulu’nda eğitim gören ve yaşları 10 ile 13 arasında değişen 5 öğrenci okulda görev yapan hizmetli Tuğrul E.’nin kendilerine elle tacizde bulunduğunu ve kendilerini öpmek istediğini ileri sürerek yaşadıklarını okulda bulunan rehber öğretmenlerine anlattı. Öğrencilerinin anlattıkları karşısında şoke olan okulun rehber öğretmen durumu önce okul yönetimine sonrasında ise Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü rehber öğretmenin bildirdiği taciz iddialarının ardından olayı savcılığa taşıdı. Şikayet üzerinde savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 2015 yılının Aralık ayıyla 2016 yılının Nisan ayı arasında gerçekleştirdiği ileri sürülen tacizlerle ildili olarak okulun hizmetlisi Tuğrul E. Polisler tarafından göz altına alındı. 

Yürütülen soruşturma kapsamında pedagog eşliğinde taciz iddialarında bulunana kız öğrencilerin ifadelerine başvuruldu. İfade veren öğrenciler ifadelerinde Tuğrul E.’nin güvenlik kamerası olmayan konferans salonuna kendilerini çağırıp tacizde bulunduğunu ve sınıflarda temizlik yaptığı esnada da kız öğrencileri öpmeye başıştığını ve elle tacizde bulunduğunu anlattı. Hakkında yapılan suçlamaları kabul etmeyen Tuğrul E. Sevk edildiği mahkemece tutuklandı. 

Tuğrul E. hakkında her bir kız öğrenci için 8’er yıl olmak üzere “cinsel taciz” suçundan toplam 40 yıl hapis istemiyle Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tuğrul E. Savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Suçlamalarda bulunan öğrencilerin kendisinden ders notlarını yükseltmelerini ve devamsızlıklarının silinmesini istediğini ve bunu kabul etmediği için öğrencilerin kendisine iftira attığını belirtti. Yapılan araştırmada öğrencilerinin notlarının yüksek olduğu ve hiçbir devamsızlığının olmadığı ortaya çıktı. 

20 ay süren dava süreci sorununda mahkeme heyeti kararını verdi ve mahkeme Tuğrul E.’ye temyiz yolu açık olmak üzere 50 yıl hapis cezası verildi. 

denizli çocuk istismarı taciz ressam ibrahim çallı ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş