24 Haziran Seçimlerine 6 Gün Kala Son Seçim Anketi Sonuçları

GENAR, seçimlere 6 gün kala kritik Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 1. turda biteceğini anket sonuçlarıyla ortaya koydu. İşte son seçim anketi sonuçları..

24 Haziran Seçimlerine 6 Gün Kala Son Seçim Anketi Sonuçları
24 Haziran Seçimlerine 6 Gün Kala Son Seçim Anketi Sonuçları Umut Aslan

GENAR Araştırma'nın başkanı İhsan Aktaş, seçimlere 6 gün kala şirketinin yaptığı anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. İhsan Aktaş'ın açıkladıı sonuçlara göre HDP barajı geçse bile AKP ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın mecliste çoğunluğunu yakalayacağını söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak yüzde 50'nin üzerinde oy oranına sahip olacağını söyleyen İhsan Aktaş'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde

"Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan’ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz. AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter"

"Cumhur İttifakı'nın alacağı oy oranı yüzde 50'nin üzerindedir. Bu da normal almış oldukları vekile göre en az 20-30 avantaj demek. Meclis aritmetiği AK Parti’nin tek başına iktidar olacağı bir aritmetik ortaya çıkarır. B Bugünkü elimizdeki veriler bunu gösteriyor. HDP barajı geçse bile tek başına alacaktır"

GENAR Referandumda Yanılmıştı

Geçen sene 16 Nisan'da düzenlenen Anayasa değişikliğinin oylandığı Başkanlık referandumundan 3 gün önce son anket sonuçlarını paylaşan GENAR firması paylaştığı bu anket sonucunda yüzde 54.3 EVET, yüzde 45.7 oranında ise HAYIR oyu çıkacağını açıklamıştı fakat Referandum sonuçlarına göre EVET yüzde 51.4 alırken HAYIR yüzde 48.6 oranında oy almıştı.

son seçim anketi sonuçları genar ihsan aktaş 24 haziran cumhurbaşkanlığı son seçim anketleri en son yayınlanan seçim anketi sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş