2018 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? İşte O Tarih

Milyonlarca çalışanın gözü 2018 yılında yapılacak asgari ücret zammında. Peki 2018 yılı için asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte o kritik tarih..

2018 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? İşte O Tarih
2018 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? İşte O Tarih Umut Aslan

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammının oranının belli olması beklenen Asgari Ücret Komisyonu bu Cuma toplanacak ve 2018 yılında beklenen asgari ücret zammını açıklayacak. 2018 yılında asgari ücretin ne kadar olacağının belli olacağı Asgari Ücret Komisyonu'nun Cuma günkü toplantısı saat 10.00'da gerçekleşecek. Toplantıya işçi, işveren ve hükümet yetkilileri de katılacak.

Şu anda asgari ücretli bir işçinin aylık net maaşı 1.404 tl. Asgari Ücret Komisyonu'nun Aralık ayı boyunca sürecek olan toplantılarının sonucunda uzlaşı sağlanıp ortak bir karar alınacak ve asgari ücretlilerin 2018 yılı zam oranı belli olacak.

Hem çalışanların hem de işverenlerin merak ettiği asgari ücret görüşmeleri Aralık ayında başlayacak. 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri, aralık ayının ilk haftasında başlayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında toplanacak komisyonda, işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil edecek.

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2016 yılında bir defalığına getirdikleri 100 liralık asgari ücret desteğini ekonomideki şartlar nedeniyle 2017'de de uyguladıklarını, ancak 2018 yılı için işverene böyle bir destek öngörmediklerini söylemişti. 2018 yılında işverene destek olarak verilen 100 liranın verilmeyecek olması nedeni ile bu seneki Asgari Ücret Komisyonu'ndaki görüşmelerin bir hayli zor geçeceği bekleniyor. İşveren temsilcileri 100 liralık devlet desteğinin sona erecek olması yüzde 7'lik bir maliyet oluşturacağını söylüyor ve bu sene asgari ücrete yüzde 0 zam yapılmasını istiyor. Buna karşın milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ÖTV zammı ve cam filmi cezası gibi diğer konularda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duruma el atmış ve talimat vererek iyileştirici açıklamalar yapmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın asgari ücret zamları ile ilgili de 0 zam çıkması durumunda da müdahale etmesi bekleniyor.

asgari ücret 2018 ne kadar asgari ücret zammı 2018 asgari ücret zammı belli oldu mu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!