2017 İlkbahar ALES Sonuçları Açıklandı Mı? ALES Ne Zaman Açıklanacak?

Akademik kariyer yapmak isteyen birçok kişi 7 Mayıs 2017'de girdikleri ALES sınavının açıklanmasını bekliyor. Peki ALES sınav sonuçları açıklandı mı? ALES Ne Zaman Açıklanacak?

2017 İlkbahar ALES Sonuçları Açıklandı Mı? ALES Ne Zaman Açıklanacak?
2017 İlkbahar ALES Sonuçları Açıklandı Mı? ALES Ne Zaman Açıklanacak? Umut Aslan

ÖSYM'nin düzenlemiş olduğu 2017/İlkbahar ALES(Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı) sonuçları internet üzerinden sıklıkla araştırılmaya başlandı. 07 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen ALES'in üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen sonuçlar henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. On binlerce kişinin merakla beklediği ALES, lisans üstü eğitim yapmak isteyenler için belirleyici bir sınav niteliğinde. ÖSYM geçtiğimiz günlerde ALES 2017 ilkbahar dönemi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ilan etti.

Peki 2017 Yılı İlkbahar Dönemi ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM'nin belirlediği takvime göre onbinlerce kişinin merakla açıklanmasını beklediği ALES sınav sonuçları 08 Haziran 2017  Perşembe günü açıklanacak.

ALES Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin

ÖSYM tarafından yapılan diğer sınavlar gibi ALES sonuçları da ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden açıklanacak. Adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ALES 2017 İlkbahar dönemi sınav sonuçlarını öğrenmek için 08 Haziran 2017 Perşembe günü tıklayabilirsiniz.

ALES 2017 ilkbahar dönemi sınav sonuçları ales sınav sonuçları açıklandı mı ales 2017 ilkbahar sınav sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!