2017 Babalar Günü Geldi Çattı..2017 Babalar Günü Ne Zaman?

Babalar Günü'ne çok kısa bir süre kala insanlar internet üzerinden "babalar günü ne zaman", "babalar günü mesajları" sorgusunu sıklıkla arattığı belirlendi. Peki 2017 babalar günü ne zaman? Babalar gününe özel sözler ve mesajlar.. Babalar gününde alınabilecek hediye önerileri neler? İşte haberimiz..

2017 Babalar Günü Geldi Çattı..2017 Babalar Günü Ne Zaman?
2017 Babalar Günü Geldi Çattı..2017 Babalar Günü Ne Zaman? Umut Aslan

Haziran ayının başlaması ile birlikte Babalar Günü için geri sayım başlamış oldu. Her sene Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanılan babalar gününde hayatları boyunca çocuklarını büyütebilmek için her türlü cefayı çeken ve evin en önemli unsuru olan ebeveynlerimizin bu emekleri hatırlanacak.

Babalar Günü 2017'de Ne Zaman Kutlanacak?

Babalar Günü, net bir güne sahip değildir fakather sene Haziran ayının üçüncü pazar günü dünya genelinde Babalar Günü olarak kabul edilmiştir. Bu çerçevede Babalar Günü, bu yıl 18 Haziran Pazar günü etkinlikler ve hediyelerle kutlanacaktır.

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

2017 Babalar Günü Sözleri ve Mesajları

-Fedɑkârlık, sevgi, sɑbır ve güzellik ne demek tɑrif et derlerse; bɑbɑm derdim cɑnım bɑbɑm seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Bɑbɑlɑr günün kutlu olsun.

-İlk ɑdımlɑrımı ɑtɑrken ellerimden tutuyordun. Şimdi fɑrk ediyorum ki bɑbɑcığım, ellerimi hiç bırɑkmɑmışsın. Bɑbɑlɑr günün kutlu olsun.

-Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun...

-Gelinciklerin en sadesine papatyaların en güzel kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine babalar günün kutlu olsun biricik babacığım.

-Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar günün kutlu olsun.

-Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Gününde Alınabilecek Hediye Önerileri

-Klasik hediyeleri seven babalar için gömlek, pantolon gibi hediyeler düşünebilirsiniz. Şık bir ayakkabı ve kol saati de bu özel günde biricik babanızı özel hissettirecektir. Hiçbir babanın asla hayır diyemeyeceği bir diğer hediye önerisi ise erkek traş ve bakım seti. Bunun yanı sıra teknolojiye ilgi duyan babalar için cep telefonu veya tablet iyi bir seçim olabilir. Babalar gününe özel isim yazılı cüzdan, tükenmez kalem setini de hediye olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca babanızla özel bir anınızı ifade eden bir fotoğrafı çerçeve haline getirip babanıza hediye etmeniz onu tarifsiz bir şekilde mutlu edebilir. Babanıza resim ve yazı baskılı özel bir kupa veya tshirt de yaptırabilirsiniz.

 

 

 

babalar günü 2017 mesajları ve sözleri babalar günü ne zaman 2017 babalar günü hediye önerileri babalar günü ayın kaçında 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!