2. El Arabalarda Sorun Çıkarsa Geri İade Mümkün

Son dönemde yaşanan bir çok ikinci el arabalarda kandırmaca konusu sonunda yargıya taşındı. 2. El araba satın alındıktan sonra bilinmeyen bir sorunu ortaya çıakrsa geri iade edilebilecek.

2. El Arabalarda Sorun Çıkarsa Geri İade Mümkün
2. El Arabalarda Sorun Çıkarsa Geri İade Mümkün

Ülkemizde 2. El araba piyasası bir hayli hareketli. Araba sıfır olmadığı için, sadece ekspertizcilerin dediklerine bakarak arabayı alıyoruz. Eğer ekspertizciler araba sahibinin tanıdıklarıysa, yada o anda o hatayı görmedilerse, araba satılıyor. Satıldıktan sonra çıkar arıza sebebiyle, aracı alan kişi mağdur oluyor. 
Bir kişi 25 bin 518 liraya aldığı 2. El araba, daha 4. Gününde motor arızası sebebiyle yolda kaldı. Konuyu yargıya taşıyan kişi mahkemeyi kazandı ve arabanın ana parası, faizi ve avukat ve mahkeme masraflarını karşı tarafın ödemesine karar verdi.
Bu olay 2. El araba dünyasına emsal olacak bir karar oldu. Artık bu tür kandırmaca ile araba satan kişiler, mahkemeler tarafından ağır cezalara çarptırılacak ve aracın geri iadesi mümkün olacak. Bu sebeple artık ekspertiz firmaları da, 2. El satıcılar da daha dikkatli olmak zorunda ve arabadaki sorunu satacağı kişiye söylemek zorunda.

Şimdiye kadar kimsenin şikayet etmemesi sebebiyle gündemde bile olmayan bu olay, bir anda 2. El araba satın alacak ve satacak kişiler için sürpriz bir gelişme oldu. Alıcılar için güzel bir şey olan bu durum, satıcıları aşırı temkinli olmaya davet ediyor.

2. el araba ikinci el araba satışı 2. el arabada yargıtaydan karar arızalı araba satışına yargıtay kararı yargıtay 2. el araba kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler