18'ine Gelmeden 2 Çocuk Annesi Olan Pelda'nın Sır Ölümü!

12 yaşındayken kaçırılan, 18 yaşına gelmeden 2 çocuk sahibi olan ve kalbine giren kurşunla hayata veda eden Pelda öldü mü öldürüldü mü?

18'ine Gelmeden 2 Çocuk Annesi Olan Pelda'nın Sır Ölümü!
18'ine Gelmeden 2 Çocuk Annesi Olan Pelda'nın Sır Ölümü! Hilal Mert

Pelda K.1 kadın daha genç yaşta hayata veda etti peki ölümüne neden olan kurşun kendi tarafından mı sıkıldı yoksa cinayete mi kurban gitti ?

Pelda K.12 yaşındayken ortaokul 2. sınıfa gidiyordu. Bir sabah okula giderken okul yolunda dayısının oğlu 26 yaşındaki Hüseyin O. tarafından kaçırıldı. Diyarbakır’da doğan ve öğretmen olma hayali kuran Pelda'yı kimse bulamadı. Kimsenin bulamadığı küçük kız Pelda, 1 yıl sonra ortaya çıktı ve hamileydi. Pelda'nın anne ve babası şikayetinden vazgeçti. Hüseyin O. ile aile baskısı nedeniyle Osmaniye'ye yerleşen Pelda, farklı suçlardan aranan Hüseyin O. cezaevine girmesiyle aynı zamanda dayısı olan kayınpederinin yanına yerleşti. İddiaya göre Pelda, Hüseyin O.’ya tanımadığı bir erkeğin kendisini telefonla rahatsız ettiğini söyledi. 23 Temmuz 2017’de Hüseyin O., sim kartın sahibi olan ağabeyi Şahin O. ile görüşmelerin dökümünü almak için GSM bayisine gitti. Döndüklerinde Pelda'nın kapıyı açmadığını söyleyen iki kardeş, iddiaya göre eve girdiklerinde Pelda'yı kalbinden vurulmuş halde kanlar içinde buldu. Yapılan otopside Pelda'nın bacağında da kurşun bulundu.

Ağabeyi ile birlikte gözaltına alınan koca Hüseyin O., ifade verdi;

" İmam nikahlı eşime evden ayrılmadan ‘Telefon dökümlerini çıkarmaya gideceğim. Sen aramadıysan sorun yok, sen de aramışsan babanın evine gönderirim, çocukları göremezsin’ dedim. İçeri girdiğimizde bayıldığını düşündüm. Kalbinin üzerinde bir delik fark ettim. Etrafıma baktığımda Pelda’nın sol tarafında bir tabanca vardı. Eşimin kendisine zarar verecek bir yapısı yoktu."

Olaya tanık olduğunu iddia eden bir komşu ise farklı ifadeler kullandı. Hüseyin O.'nun ve ağabeyinin eve girdikten sonra tek el silah sesi duyduğunu söyleyen tanık şöyle konuştu;

"Hüseyin ve akrabası içeri girdikten 1-2 dakika sonra tek el silah sesi duydum. Kapı açıktı, eve girdiğimde Pelda yerde yatıyordu. Eşi ve beyaz gömlekli biri içerideydi. Odada siyah bir tabanca gördüm. Ancak Pelda’nın vurulma anını görmedim. Komşuma giderek, ‘Adam eşini öldürdü’ dedim."

İlk yardım için gelen 112 Acil Servis personeli ise Pelda'ya müdahale ederken Hüseyin O.'nun 'alın bu silahı yok edin' diyerek ağabeyi Şahin O.'ya verdiğini söyledi.

Pelda'nın eşinin ağabeyi Şahin O.'nun evinde yapılan aramada 2 tabanca bulundu. Hüseyin O. ise ifadesine ek olarak kendisine ait silah olmadığını ve Pelda'nın yanında bulunan silahın kime ait olduğunu bilmediğini söyledi. Ağabey Şahin O. ise ifadesinde olayı şu şekilde anlattı:

"Hüseyin, eşinin kendisini aldattığından şüpheleniyordu. Benim adıma kayıtlı olan yengemin kullandığı sim kartı bana verip telefoncudan mesaj ve konuşma dökümünü almamı istedi. Geri döndüğümüzde yengem kapıyı açmadı. Camdan perdeyi aralayıp içeri baktığımızda Pelda yerde yatıyordu. Pencereden girip kapıyı açtım. Hüseyin odaya girer girmez yerde yatan Pelda’ya tekme attı. Pelda’nın kalp hizasından kan akıyordu. Hüseyin’in yerden aldığı silahı mutfağa fırlattığını gördüm. Ambulans geldi, Pelda’yı hastaneye götürdüler."

Hüseyin O. ve ağabeyi Şahin O. ifadelerinin ardından tutuklandı. İlk duruşmaya çıkarılan koca Hüseyin O. olayın intihar değil cinayet olabileceğini düşünüdüren ifadeler kullandı;

“Eşimi yerde yatar vaziyette gördüğümde üzerimdeki kurusıkı tabancayı çıkararak intihar etmek istedim. Çocuklarım aklıma geldi. Silahı indirirken yere doğru ateş aldı. Bu sırada yerde yatan Pelda’nın bacağına isabet etmiş olabilir”

Duurşma ertelendi, dava devam ediyor. Hayata küçük yaşında veda eden Pelda'nın geride bıraktığı biri 7 aylık, diğeri 4 yaşında 2 çocuğu var.

Pelda cinayet ihanet koca imam nikahı hüseyin O çocuk gelin çocuk anne osmaniye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş