Yurt Dışına Para Çıkaranlara Ceza Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'affetmeyiz' dedi, "Türk Parasını Koruma Kanunu"na aykırı hareket edenler için verilecek ceza belirlendi

Yurt Dışına Para Çıkaranlara Ceza Var
Yurt Dışına Para Çıkaranlara Ceza Var Hilal Mert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın DEİK Genel Kurulu'nda "Yurt dışına para kaçırmaya çalışanları affetmeyiz" açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklama üzerine yeni bir adım atıldı ve "Türk Parasını Koruma Kanunu"na aykırı hareket edenler için verilecek ceza belirlendi. Alınan karara göre; ithalat, ihracat ve diğer kambiyo işlemleri yoluyla yurt dışına kaçırılan döviz ya da Türk parasının yüzde 40 oranında ceza kesilecek.Örnek vermek gerekirse; yurt dışına 10 milyon dolar çıkarana 4 milyon dolar ceza kesilecek. Bu girişim teşebbüs aşamasında kalırsa tutar 2 milyon lira ceza ödeyecek. Faaliyet izni veya yetki belgesi almadan ticari faaliyette bulunanlar ise 50 bin lira ile 250 bin lira arası idari para cezası ödeyecek.

Yapılan vergi düzenlemesi ile şirketlerin bu yıl için taşınmazlarını enflasyona göre güncelleyebilecek. Gelir v e kurumlar vergisi mükellefleri aktiflerindeki taşınmazları 30 Eylül tarihine kadar yurt içi ÜFE ile yeniden değerleyebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk Parasını Koruma Kanunu Yurt Dışı Ceza lira dolar ihracat ithalat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş