Yunananistan Hükümeti Yangın Mağdurlarına Tazminat Ödeyecek

Yunanistan'ın başkenti Atina'ın doğusunda başlayan yangın felaketinden maddi ve manevi zarar görenlere hükümet tazminat ödeyecek

Yunananistan Hükümeti Yangın Mağdurlarına Tazminat Ödeyecek
Yunananistan Hükümeti Yangın Mağdurlarına Tazminat Ödeyecek Hilal Mert

Yunanistan'ın başkenti Atina'ın doğusunda başlayan yangın felakete neden oldu. Ormanlık bölgede çıkan yangın çok şiddetli ve devamlı yön değiştiren rüzgâr nedeniyle kısa sürede Pendeli, Mati, Rafina, Vuças gibi sayfiye yerlerini sıçradı. Pendeli, Mati, Rafina, Vuças gibi sayfiye yerlerini saran yangın, evler ve arabalar yakmaya başlayınca itfaiye ekipleri vatandaştan evlerin boşaltılmalarını istedi. Kurtulmak için deniz kenarına inen yüzlerce insanın yardımına askeri ve sivil gemiler koştu. Yunan Sahil Güvenlik botları ve özel sandallar yangından kaçan vatandaşı gece boyunca Rafina Limanına çıkarmak için seferler yaptı.

Son alınan bilgilere göre 81'e yükseldi. Ölenlerin çoğu yangına evleri ya da araçlarının içindeyken yakalandı...

Atina ve çevresinde olağanüstü hal ilan edildi. 15 farklı yerde başlayan ve kontrol altına alınamayan yangın için Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "Attika'nın hem doğusunda hem batısında aynı anda çıkan yangınlar kuşku uyandırıyor" yorumunda bulundu. OHAL yanında yangında hayatını kaybedenler için de milli yas ilan edildi.

Yunanistan Hükümetinden alınan bilgiye göre; Yangına karadan 300'e yakın itfaiyeci, 100'ü aşkın itfaiye aracı, yaya birlikleri ve gönüllülerle, havadan ise 7 Canadair uçağı ve 10 helikopterlerle müdahale etti.

Kara tablonun ardından evini,malını ve yakınlarını kaybedenler için Çipras hükümeti tazminat ödeneceğini açıkladı. Buna göre; Atina’da büyük faciaya neden olan yangında yakın akrabalarını kaybedenlere 10 bin euro, yıkılan evlerin sahiplerine ise 5 bin euro tazminat ödenecek.

Yunanistan Atina yangın hükümet tazminat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor