Yerli ve Milli Baz İstasyonu ULAK Hizmete Girdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Kültür Merkezi'nde ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ı törenle hizmete açtı

Yerli ve Milli Baz İstasyonu ULAK Hizmete Girdi
Yerli ve Milli Baz İstasyonu ULAK Hizmete Girdi Hilal Mert

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Kültür Merkezi'nde ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ı törenle hizmete açtı. Kars Kültür Merkezi'nde ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın hizmete veriliş töreninde konuşma yapan Bakan Ahmet Arslan, geleceğin, bilgi ve iletişim çağıyla çok daha anlamlı hale geleceğini, bu bilinçle haberleşme sektörünü büyütmek ve ülkeyi bu alanda en üst sıralara taşımak için çalıştıklarını açıkladı.

"Hedeflerimiz ülkenin her köşesinde, vatandaşlara gelişmiş bilgi ve iletişim teknolojilerini götürmek ve bilgi toplumu sürecini tamamlamaktır" diyen Bakan Ahmet Arslan, yerli ve milli üretimin her alanda azami seviye çıkarılmasını istediklerini de vurguladı.

Bakanlık olarak yürütülen evrensel hizmet projelerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen ürünlerin kullanımı zorunlu tutuluyor. ULAK Projesinde birinci faz için, bin 799 yerleşim yeri için yerlilik oranını yüzde 10 olarak öngörülmüştü, bu oran yüzde 43'e çıkarıldı. İkinci faz için bin 472 yerleşim yeri için yerlilik oranını yüzde 30 öngörülmüştü, bu oran yüzde 54'e çıktı. İlk yerli ve milli 4,5G baz istasyonu olan ULAK, Bakanın açıklamalarına göre; haberleşme gibi ulusal güvenliği yakından ilgilendiren ve milli üretimi şart olan alanda atılan dev bir adım oldu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Ahmet Arslan Kars yerli milli baz istasyonu ULAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş