Üçüncü Havalimanı'nın Yanına Dev Film Platosu Kurulacak

Üçüncü Havalimanı ile Şile arasında kalan 3 köye Türkiye’nin en büyük film platoları inşa edilecek. İşte detaylar...

Üçüncü Havalimanı'nın Yanına Dev Film Platosu Kurulacak
Üçüncü Havalimanı'nın Yanına Dev Film Platosu Kurulacak Hilal Mert

İstanbul'un Arnavutköy ilçesine yapılan yeni havalimanının 29 Ekim'de açılacak. Atatürk Havalimanı 30 Ekim gecesi saat 3'te yeni havalimanına taşınmaya başlayacak, bazı yollar trafiğe kapatılacak ve uçaklar vinç ile taşınacak. 29 Ekim günü Atatürk havalimanından kalkan uçaklar ise dönüşü yeni havalimanına yapacak. Kapatılacak Atatürk Havalimanından 2,5 kat büyük olacak olan yeni havalimanına inen yolcuların uçağa biniş süresi, iniş süresi ve bavul bekleme süreci ciddi oranda kısalacak. Kapatılacak olan Atatürk Havalimanı'nın yerine ise millet bahçeleri kurulacak.

Üçüncü Havalimanı'nın açılması için zaman git gide azalırken bölgeye yatırımlar da artmaya başladı. Üçüncü Havalimanı ile Şile arasında kalan Ağaçlı, Çiftalan ve Odayeri köyleri film platosu olacak. Köy sınırları içinde film platosu yapılmasını kolaylaştırmak için gerekli imar planı değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediye kısa adıyla İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla geçti. Alınan bilgiye göre; bölgeye film platosu yapılması için gelen teklif Eyüp Belediyesi tarafından yapıldı. Film platosunun o bölgeye yapılmasının nedeni ise; İstanbul'un tanıtımında potansiyel olduğu bilinen film sektörünün, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Eyüp'te yaşatılmasını amaçlayan planlama yaklaşımı ile film sektörünün taleplerine cevap verebilecek olması.

NELER OLMUŞTU?

29 Haziran 2018 günü Beykoz Yalıköy'de bulunan eski kundura fabrikasında yangın çıktı. İçinde bir çok film, dizi ve reklam çekimi için platolar yangında kül oldu. İstanbullu Gelin ve Diriliş Ertuğrul dizilerinin platoları bulunduğu bölgede Diriliş Ertuğrul dizisinin tüm dekoru yangında kül oldu.500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangında dizi ve film çekimlerinde kullanılan ahşap ve plastik malzemelerinin yandığı açıklandı.

Atatürk Havalimanı Üçüncü Havalimanı Film Pilatosu şile dizi film turist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?