Türkiye’nin İlk Muhafazakâr AVM’si Açıldı

Instagram fenomeni olan ve Zeruj adıyla ile tanınan Zehra Özkaymaz Türkiye’nin ilk muhafazakar ve kadın temalı AVM’si ‘Zeruj Port’u açtı

Türkiye’nin İlk Muhafazakâr AVM’si Açıldı
Türkiye’nin İlk Muhafazakâr AVM’si Açıldı Hilal Mert

Türkiye’nin ilk muhafazakar ve kadın temalı AVM’si ‘Zeruj Port’ 11 Mayıs’ta kapılarını sadece kadınlara açtı. Muhafazakar olan kadınlara yönelik çok sayıda kermesler düzenleyen Instagram fenomeni "Zeruj" adıyla ile tanınan Özkaymaz bir ihtiyacı tespit ettiklerini açıkladı.

Kadın girişimcileri desteklemek için bu yola girdiğini anlatan Özkaymaz, 126 mağazaya sahip AVM’de yüzde 99 doluluğa ulaştıklarını da açıkladı. İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan muhafazakar kadın temalı AVM’de hem küçük girişimciler hem de zincir markalar yer alıyor. Kadınları desteklemek, cesaretlendirmek amaçlı açılan bu AVM için inşaat firması AVM içindeki mağazalardan ilk 3 ay için kira bedelini almayacak. Kira alınmayacak ilk üç ayın sonunda da geri kalan 9 ay için taşınmaz sahibi, kiracı firmalardan ödenmesi gereken kira bedelinin yüzde 50'sini alacak. AVM içinde kira bedeli 4 bin lira ile 10 bin lira arasında değişiyor.

Muhafazakar ve kadın temalı AVM eğer başarılı olursa önce Türkiye’de farklı şehirlere, ileride de yurt dışına açılmayı planlıyor.

Zehra Özkaymaz Zeruj muhafazakar AVM Zeruj Port
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş