Türkiye’nin En Pahalı ve En Ucuz Şehri Açıklandı

2017 yılının Türkiye ortalaması baz alınarak hazırlanan rapor doğrultusunda Türkiye'nin en pahalı ve en ucuz iki şehri açıklandı

Türkiye’nin En Pahalı ve En Ucuz Şehri Açıklandı
Türkiye’nin En Pahalı ve En Ucuz Şehri Açıklandı Hilal Mert

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, 2017 yılında Türkiye ortalamasını baz alınarak bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor doğrultusunda Türkiye'nin en pahalı ve en ucuz iki şehri açıklandı. Araştırmada konut ve kira ücretleri, akaryakıt ve dövizdeki artış, yiyecek & içecek fiyatları ve hayat pahalılığı göz önüne alındı.

PRNet'in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2017 yılının en pahalı şehri İstanbul. İstanbul Türkiye'deki diğer şehirlerine oranla yüzde 14,75 ile daha pahalı bir şehir. En pahalılar listesinde İstanbul'u yüzde 9,04 ile İzmir, yüzde 6,62 ile Ankara, yüzde 4,14 ile de Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova takip ediyor.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet'in araşmasına göre de en ucuz şehir de Ardahan. Araştırmaya göre; Türkiye'nin ucuz şehirleri Doğu Anadolu bölgesinde. Bu ucuz şehirler; yüzde -6,51 ile Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan olarak belirlendi. Bu şehirleri -6,39 ile Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt takip ediyor.

Ucuzluk oranı en düşük olan diğer bir bölge ise Akdeniz. Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye Akdeniz bölgesinin en uygun şehirleri. 

Türkiye'nin en pahalı olan 10 büyükşehirleri şöyle;

  1. İstanbul
  2. İzmir
  3. Ankara
  4. Kocaeli
  5. Adana,
  6. Antalya,
  7. Bursa
  8. Konya
  9. Gaziantep
  10. Şanlıurfa 
PRNet 2017 Türkiye pahalı ucuz İstanbul izmir ankara ardağan Mardin Batman Şırnak Siirt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş