"Türkiye Et İthal Eden Değil Et İhraç Eden Ülke Olacak"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba bir açılışa katıldı ve ramazan ayını dolayısı ile özellikle et fiyatlarının kasti yükseltilmemesi için uyarıda bulundu

Hilal Mert

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Balıkesir Bandırma'da bulunan Koyunculuk Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ndeki Biyoteknoloji Merkezi açılışına katıldı. Açılışta kürsiye çıkıp konuşma yapan Bakan 'Ramazan geliyor, fiyat artırayım' diyenlere uyarıda bulundu. Bakan Fakıbaba, "29 lira kıyma, 31 lira kuşbaşı. Bizim amacımız kimseyle rekabet etmek değil. Dar gelirli kardeşlerimiz faydalansın ya, şu Ramazan günü evinde eti olsun, bundan daha doğal bir şey olabilir mi?" diyerek her kesime hitap etmek istediğini vurguladı.

Fakıbaba ayrıca Ramazan'da süt desteği, ilk defa verilecek besi desteği ve damızlık koyun desteği ile toplam 750 milyonun üzerinde üreticiye bakanlıkça destek verileceğini açıkladı.

"Tarım ve hayvancılık daha iyiye gidecek" diyen Bakan Türkiye'de bir yılda tüketilen 1 milyon 350 bin ton etin sadece 100 bin tonunu ithal ettiklerini açıkladı. Bakan ayrıca Erzincan’da 250 bin düve projesini başlattığını ve bunu 3 yılda tamamlanacağını, geçen ay da Şırnak’ta 500 bin damızlık koyun projesini başlatıldığını açıkladı. Fakıbaba "Bunlarla göreceksiniz Türkiye et ithal eden değil, ihraç eden bir ülke haline gelecek" diye de sözlerini bitirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba kırmızı et balıkesir ithat et ihracat ramazan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş