Turkcell'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Yönetici Transferi

Türk menşeili GSM operastörü Tukrcell'in Finans Genel Müdür Yardımcısı Bülent Aksu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na trasfer oldu...

Turkcell'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Yönetici Transferi
Turkcell'den Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Yönetici Transferi Hilal Mert

24 haziran seçimlerinde Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimini yaptı. Yüzde 52 oy alarak ilk turda Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan oluşturduğu yeni kabinede bakanlık sayısını 16'ya düşürdü. Ekonomi ile Maliye Bakanlığını birleştiren Erdoğan yeni oluşturduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın başına da aynı zamanda damadı olan Berat Albayrak'ı atadı.

Yeni yapılan içinde olan Hazine ve Maliye Bakanlığı, Turkcell Finans Genel Müdür Yardımcısı Bülent Aksu'yu bünyesine dahil etti. Bülent Aksu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev almak üzere şirketteki görevinden ayrıldı. 20 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Finans Genel Müdür Yardımcılığı (CFO) görevini yürütmekte olan Bülent Aksu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev almak üzere Turkcell 'den istifa etti. Bülent Aksu alınan bilgiye göre; 31 Temmuz 2018 tarihinde Turkcell'de son mesaisini yapıp hafta başı da bakanlık bünyesind eçalışmaya başlayacak.

Konuya dair Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu bir açıklamada bulundu;

"Sayın Bülent Aksu, Turkcell'in bilanço ve kur riski yönetiminde ülkemizin örnek bir şirketi olmasını sağlayan uluslararası uygulamalarının yanı sıra, yatırımların finansmanına yönelik yenilikçi çözümleri ile şirketimizin sürekli büyümesini sağlayan güçlü finansal temeller üzerine kurulmasında önemli katkılar sunmuştur. Şirketimizin güçlü ve sağlıklı finansal yapısını sürdürmesindeki emekleri ve üstün gayreti takdire şayandır. Sayın Aksu'nun Turkcell'de gösterdiği başarının katbekat fazlasını yeni görevinde de göstereceğine inanıyor, bu görevlendirmenin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum."

Turkcell'de Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise 1 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla şirkette Hazine, Risk ve Tahsilat Yönetiminden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Osman Yılmaz atancak. Osman Yılmaz Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevini mevcut görevine ek olarak yürütecek.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Hazine ve Maliye Bakanlığı Erdoğan Turkcell Bülent Aksu Berat Albayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş