TMO Yeşil Mercimek Alımına Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) yeşil mercimek alımı yapmasına karar verdiklerini açıkladı...

TMO Yeşil Mercimek Alımına Başlıyor
TMO Yeşil Mercimek Alımına Başlıyor Hilal Mert

Yeni sistemin ilk Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) yeşil mercimek alımı yapmasına karar verdiklerini açıkladı. Bu kararın alınmasının amacı ise üretimdeki artıştan kaynaklı ortaya çıkabilecek piyasa fiyatlarındaki düşüşün üreticileri mağdur etmesinin önüne geçmek.

24 Temmuz 2018 gününden itibaren yeşil mercimek alımına başlayacak olan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), aldığı ürün bedellerini 10 gün içinde üreticinin hesaplarına aktaracak.

İşte Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli'nin mercimek alımına dair yaptığı o yazılı açıklama;

"Alım fiyatına ilaveten ton başına prim, mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği olarak verilen toplam 790 lirayla birlikte yeşil mercimek üreticimizin eline ton başına 3 bin 790 lira geçecek. Üreticilerimiz, Çifti Kayıt Sisteminde kayıtlı tüm ürününü TMO'ya satabilecekler ve ürün bedelleri 10 gün içinde üretici hesaplarına aktarılacak. Bütün üreticilerimiz, her zaman bakanlığımızın baş tacı olmuştur. Bakanlık olarak bu anlamda piyasaları yakından takip ediyor üreticimizi, tüketicimizi ve sektörümüzü mağdur edecek bir ortamın oluşmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. TMO tarafından yapılacak 2018 yılı yeşil mercimek alımlarının ülkemize ve tüm yeşil mercimek üreticilerimize hayırlı olmasını dilerim." 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Toprak Mahsulleri Ofisi yeşil mercimek piyasa fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?