THY ve Türk Telekom ABD'li Kuruluşlara Reklam Vermeyecek

ABD'nin Türkiye'ye açtığı ekonomik savaş sonrası iki büyük Türk meşili şirket dikkat çeken bir karar aldı...

THY ve Türk Telekom ABD'li Kuruluşlara Reklam Vermeyecek
THY ve Türk Telekom ABD'li Kuruluşlara Reklam Vermeyecek Hilal Mert

Ankara-Washington hattında yaşanan yaptırım krizinin ardından başlayan boykot kampanyası başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var, Venüs var Vestel var' açıklaması yaparken Türk Hava Yolları ve Türk Telekom da ABD menşeili şirketlere boykot kararı aldı.

Türk Hava Yolları ve Türk Telekom yaptığı açıklamalarda ABD merkezli kuruluşlara reklam vermeyeceklerini duyurdu. Alınan bu kararı THY Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya üzerinden duyurdu.

"#ABDyeReklamVerme Türk Hava Yolları olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir."

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş de sosyal medyadan açıklama yaptı.

"Türk Telekom ailesi olarak biz de #ABDyeReklamVerme kampanyasına dahil oluyor, devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir."

NELER OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"na katıldı. Sempozyumda konuşan Erdoğan "Amerika'nın elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız" açıklaması yaptı.

"Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini üretip dışarı satacağız. Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız Onların iPhone'u varsa, öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs var, Vestel var."

THY Türk Telekom ABD Reklam Ankara Washington
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor