TESK, Faturalarda Esnafa Özel İndirim Talep Ediyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu kısa adıyla TESK, esnafın geçinmekte zorlandığı ifade ederek esnafa özel indirim istedi

TESK, Faturalarda Esnafa Özel İndirim Talep Ediyor
TESK, Faturalarda Esnafa Özel İndirim Talep Ediyor Hilal Mert

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu kısa adıyla TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf için hkümetten yeni bir talepte bulundu. Maliyetlerdeki artış nedeniyle esnafın geçinmekte zorlandığını ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Satışların normalden biraz düşmesi dahi, girdisi çıktısı derken esnafımızı çok etkiliyor. Bu sebeple en azından 5 yıllık bir planla elektrik ve su faturalarında esnafa özel indirimler sağlanmalı" dedi.

Bakan Palandöken, yaptığı yazılı açıklamasında, esnaf işletmelerine elektrik ve su faturalarında ayrıcalık sağlanmasını istedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in yaptığı yazılı açıklama şu şekilde;

"Satışların normalden biraz düşmesi dahi, girdisi çıktısı derken esnafımızı çok etkiliyor. Bu sebeple en azından 5 yıllık bir planla elektrik ve su faturalarında esnafa özel indirimler sağlanmalı. Elektrik ve doğalgaza gelmesi beklenen zamlar ise bir sonraki yıla ertelenmeli. Çünkü bu en temel harcamaların artması, esnafın maliyetinin artması demektir. Aynı zamanda enflasyona da olumsuz yönde etki etmesi engellenmiş olacaktır.

Esnafın korunması ekonominin de korunması anlamına geliyor. Bu nedenle esnafa faturalarda ayrıcalık istiyoruz.

Elektrik faturalarında tüketim bedeli hariç 6 ayrı kalemden, su faturalarında ise tüketim hariç 4 ayrı kalemden ek ücret yansıtılıyor. Gelen faturanın sadece yarısı tüketim bedeli. Diğer bedeller ise faturanın kalan yarısını oluşturuyor. Özel şirketlerin yaptığı çok büyük bir haksızlık. Düşük cirosuyla sigorta primini, faturasını, borçlarını ödemeye çalışan esnaf, faturalardaki birçok kalemden muaf tutulmalı."

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu esnaf TESK İndirim Bendevi Palandöken
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor