TESK Beyaz Eşyada ÖTV İndirimi İstiyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, beyaz eşya sektörü için ÖTV indirimi talebinde bulundu...

TESK Beyaz Eşyada ÖTV İndirimi İstiyor
TESK Beyaz Eşyada ÖTV İndirimi İstiyor Hilal Mert

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu kısa adıyla TESK beyaz eşya sektörü için ÖTV indirimi talebinde bulundu. TESK Genel Başkanı Palandöken'in yaptığı indirim talebinde gerekçe olarak genç çiftlerin evlilik yükünü hafifleterek beyaz eşya satışlarını artıracağına gösterildi.

Palandöken, eski beyaz eşyalarını yenilemek için çok sayıda kişinin ÖTV indirimi beklediğine de dikkati çekti.

TESK Genel Başkanı Palandöken'in yaptığı konuşma şöyle;

"Beyaz eşya sektöründeki satışlarda yılın ilk yarısında yüzde 15 oranında küçülme gerçekleşti. Beklentilerin üzerinde daralan beyaz eşya sektörünü canlandırmak ve evlenecek gençlerimizin yükünü hafifletmek için geçen yıl olduğu gibi ÖTV indirimi getirilmeli.

Geçen yıl uygulanan ÖTV indiriminden faydalanamayanların beyaz eşyalarını değiştirmek için yeni indirim bekliyor. 20 yıllık buzdolabıyla yeni teknolojiye sahip bir buzdolabının tükettiği enerji aynı değil. Miadı dolmuş beyaz eşyaların yenilenmesi sektörü canlandıracağı gibi enerjide de tasarrufu sağlayacak."

NELER OLMUŞTU?

2017 yılında Beyaz eşya ve elektrikli ev aletleriyle mobilyalara yönelik vergi indirimleri uygulanmış ve Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı, bulaşık makinesinin de aralarında bulunduğu beyaz eşya ile bazı küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) belli bir süre için sıfıra çekilmiş, mobilyadaki KDV ise yüzde 8'e düşürülmüştü.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TESK Bendevi Palandöken beyaz eşya ÖTV indirimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor