SGK Yapılandırmasında 30 Haziran Son Gün

Devlet SGK primleri ve GSS borçları ve diğer vergi borçları için yapılandırma süresini tekrar tekrar yeniledi. Üstüste sağlanan kolaylıklarda artık sona gelindiği, 30 Haziran tarihi itibariyle SGK yapılandırmalarının sona ereceği ve tekrarlanmayacağı duyuruldu.

SGK Yapılandırmasında 30 Haziran Son Gün
SGK Yapılandırmasında 30 Haziran Son Gün

Ülkmeizde bir çok bilboardlarda ve otobüs duraklarında SGK yapılandırma reklamlarını görüyoruz. Devletin vatandaştan alacağı olan vergiler, SGK borçları, GSS borçları veya trafik cezası gibi bir çok alanda vatandaşı biriken borçlarına son kez yapılandırmaya gidildiği söylendi. Bir önceki yapılandırmalarda, yapılandırma kurallarına uyamayanlar da bu yapılandırmadan yararlanabileceği de vurgulandı. Yapılandırmanın son tarihi olarak ise 30 Haziran olarak belirtildi.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizleden dolayı, ülke iyiye gidiyor havası hükümetçe estirilmeye çalışılsa da, vatandaşa sorulduğunda kredi almayan, kart borcu olmayan ve diğer sosyal haklarının bedelini ödeyemeyen bir çok vatandaş var. Devlet esnafın bir çoğuna 20 bin lira ile 50 bin lir arasında kredi dağıtarak ekonomiyi rahatlatmaya çalışsa da, bu kredilerden yarar sağlayamayan esnaf, bir sonraki sene ödemede daha da zorlanacak gibi.

Genel olarak krizin farkında olan hükümet, 2016 yılı içerisinde başlattığı devlete olan borçları yapılandırma çalışmalarında sürekli yeni yapılandırma süreleri verse de, yapılandırmaya katılmayan sayısının fazla olması ve yapılandırmaya katılanların da bir çoğunun borçlarını ödeyememesinden dolayı, sürekli olarak yapılandırma süresini yenilemek durumunda kalıyor.

Bu kapsamda son kez, kamu borçları için yapılandırma yapılacağı söyleniyor. 30 Hazirana kadar yapılması gereken yapılandırmanın ardından uzun süre yapılandırma gibi bir durum olamayacağının altı çiziliyor.

sgk yapılandırmalası sgk yapılandırma 30 haziran son sgk yapılandırma süresi kamu borcu yapılandırma 30 haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!