SGK Emeklileri Maaşlarını Bu Ay Erken Alacak! İşte Tarihler…

SGK, emekli maaşlarını bayram dolayısı ile bu aya mahsus olmak üzere önceden yatacağını duyurdu. Kimin maaşı ne zaman yatacak?

SGK Emeklileri Maaşlarını Bu Ay Erken Alacak! İşte Tarihler…
SGK Emeklileri Maaşlarını Bu Ay Erken Alacak! İşte Tarihler… Hilal Mert

SGK, emekli maaşlarını bayram dolayısı ile bu aya mahsus olmak üzere önceden yatacağını duyurdu. Ramazan Bayramı’nın 15-17 Haziran’a denk gelmesi dolayısıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylık ödemesinin öne çekildiğine dikkat çekildi.

Buna göre; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden tahsis numarasının son rakamı 5, 7 ve 9 olanlar 11 Haziran günü maaşlarını alacak. Son rakamı 1, 3 ve 8 olanlar 12 Haziran günü maaşlarını alacak. Son rakamı  0, 2, 4 ve 6 olanlar ise 13 Haziran günü maaşlarını alacak.

Maliye Bakanı Naci Ağbal da memurun maaş günü olan ayın 15'nin ramazan bayramının ilk günüe denk gelmesi dolayısı ile bugün yaptığı açıklamada kamu çalışanlarının maaşlarının bu aya mahsus 13 Haziran günü yatacağını duyurdu. Ağbal kameralara yaptığı açıklamada “Bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Kurban Bayramı 20 Ağustos arefe günü ile başlayacak ve 21 Ağutos günü 1. gün, 24 Ağustos Cuma günü ise 4. günde sona erecek. Kurban bayramında da emekli aylıklarını 21 ve 22'sie alanlar için SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemelerinin erken çekilmesi bekleniyor. Emeklilerin gözü kulağı şimdiden Kurban bayramı  maaşları için 24 haziran seçimlerinde seçilecek yeni yönetimde.

SGK maaş emekli bağ kur memur ramazan bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş