Seferberlik Meyvesini Verdi! Mardin'de Adım Atacak Yer Kalmadı...

Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler Mardin'e akın etti, adım atacak yer kalmadı...

Seferberlik Meyvesini Verdi! Mardin'de Adım Atacak Yer Kalmadı...
Seferberlik Meyvesini Verdi! Mardin'de Adım Atacak Yer Kalmadı... Hilal Mert

Mardin Valiliği ve Büyükşehir belediyesi öncülüğünde başlatılan turizm seferberliği meyvelerini veriyor! Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler Mardin'e akın etti. Güney Doğu Anadolu bölgesinin çok kültürlü kenti Mardin'de kent merkezinin yanı sıra Midyat ve Nusaybin ilçelerinde de yoğunluk yaşandı. Merkezdeki yoğunluk nedeniyle araç park edilecek ve adım atılacak yer bile neredeyse kalmadı. 

Bölgeyi gezen terli turist Seda Pilgir, Mardin’i çok beğendiğini ifade etti. Pilgir, “Harika bir şehir, Dara’ya, Kasımiye Medresesi’ne ve birçok yere gittik. Gezimize devam ediyoruz. Mardin’i kesinlikle herkese öneriyorum. Gelenlerde iz bırakan ve bırakacak bir şehir” dedi. 

Kentin tarihi yerlerinde sokak sanatçılığı yapan Seyfullah Yavuz, Mardin’i güzelleştirmek ve renk katmak için sokaklarda müzik yaptıklarını ifade etti. “Çok güzel tepkiler alıyoruz ve yoğunluk nedeniyle çok mutluyuz” diye konuşan Yavuz'un yanı sıra Sokak sanatçısı İbrahim Yıldırım, kentteki yoğunluğun memnuniyet verici olduğunu dile getirerek, herkesi Mardin’e davet etti.

Telkari satan Hasan Anuk, turizmin huzurla orantılı olduğunu ifade etti. “Mardin’de yer bulmak bile sıkıntılı. Özelikle 9 günlük bayram tatilinden sonra insanlar caddelerde konaklamak zorunda kalacaktı. Misafirleri evlerimize aldık. Otellerde yer yok. Çoğu kişi korkarak geliyor ama huzuru gördükten sonra biz Mardin’e geleceğiz diyen çok” diye konuşan Anuk'un yanı sıra esnaf Funda Aksan “Mardin dünyada 3’üncü sit alanı olan bir şehir. Rüyaların şehri Mardin’e herkesi davet ediyoruz” dedi.

Turizm turist Mardin Midyat Nusaybin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?