Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alacak

Adalet Bakanlığı'nın ardından Sağlık Bakanlığı da personel alımı için harekete geçti, Sağlık Bakanı Demircan alınacak personel sayısını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alacak Hilal Mert

Geçen hafta 15 bin personel alacağını duyuran Adalet Bakanlığı'nın ardından Sağlık Bakanlığı da personel alımı için harekete geçti. Ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyen alacak olan bakanlık için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamada 27 bin personel ihtiyacı olduğunu bunun 9 binini tamamladıklarını geriye 18 bin personel açığı kaldığını açıkladı.

Maliye Bakanlığından izin alan Sağlık Bakanlığı'nın alacağı personeller ile ilgili detaylar ilerleyen günlerde ÖSYM'nin sitesinde ilan edilecek. İstihdamın haziran ayı bitmeden gerçekleşmesi planlanıyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın açıklamasına göre; 18 bin sağlık çalışanının ardından Bakanlık bünyesine 19 bin de sağlık işçisi alınacak.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın konuya dair yaptığı açıklama şöyle;

 "27 bin ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve teknisyeni alıyoruz. 9 binini aldık. 18 bininin de Maliye Bakanlığından izni çıktı. Önümüzdeki günlerde ÖSYM'nin sitesinde ilan edilecek. Haziran ayına varmadan ya da haziran başında 18 bin sağlık çalışanını bu sağlık ordusuna katmış olacağız. Onun peşinden çok da geciktirmeden 19 bin de sağlık işçisi alacağız."

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Persone iş ilanı ÖSYM İstihdam Ahmet Demircan sağlık işçisi ebe hemşire sağlık teknikeri sağlık teknisyeni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş