Sabiha Gökçen'in Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor

İstanbul anadolu yakasında bulunan havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 41 milyona çıkacak...

Sabiha Gökçen'in Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor
Sabiha Gökçen'in Yolcu Kapasitesi Arttırılıyor Hilal Mert

İstanbul anadolu yakasında bulunan havalimanı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda 26 milyon avroluk yatırımla hayata geçirilen yeni iç hatlar terminal ek binasının açılışı gerçekleştirildi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ (İSG) tarafından hayata geçirilen terminal binasının açılışında konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, havalimanı ve yol yapılan yerlerin geliştiğini ifade ederek, bugün bu durumun çok canlı bir örneğinin Sabiha Gökçen'de görüldüğünü söyledi.    

Şahin'den alınan bilgilere göre; Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 25 milyon kapasiteli diye başlandı, 31 milyona ulaştı, şu anda 41 milyona çıkartılıyor. İkinci pistin yapılmasıyla birlikte yolcu kapasite 63 milyona çıkacak.

İSG Üst Yöneticisi (CEO) Ersel Göral, 1 Mayıs 2008'de terminal ve destek hizmetlerinin işletme hakkını devraldıklarında, Sabiha Gökçen'i o yıl sadece 4 milyon yolcunun kullandığını, rakamın geçen yıl 31 milyon 200 bine çıktığını bildiren Göral, 10 yılda yolcu trafiğinin 8 kat büyüdüğünü söyledi.

İSG Üst Yöneticisi (CEO) Ersel Göral'dan alınan bilgiye göre; Savunma Sanayii Başkanlığımızca finanse edilen ve halihazırda yapımı devam eden, yaklaşık 1 milyar dolara mal olacak ikinci pistin 2019 yılı içinde tamamlanması bekleniyor. Pist kapasitesinin artırılmasıyla gelecek dönemlerde oluşacak trafik artışına paralel terminal kapasitesi de artacak. Önümüzdeki yıl içerisinde ikinci terminalin inşaatına başlayabilmek ve en geç 2020 yılında işletmeye alabilmek için İSG gerekli hazırlıklara ve görüşmelere başladı.

Sabiha Gökçen Sabiha Gökçen Havalimanı Yolcu Yolcu Kapasi uçak hava taşımacılığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?