Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası Başkanı'nı AKP Genel Merkezi'ne Çağırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası Başkanı olan Murat Çetinkaya'yı ve ekonomi kurmaylarını AK Parti Genel Merkezi'ne çağırdı.

Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası Başkanı'nı AKP Genel Merkezi'ne Çağırdı
Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası Başkanı'nı AKP Genel Merkezi'ne Çağırdı Umut Aslan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son haftalarda giderek yükselen dolar ve euro kurlarının ateşinin düşürülmesi adına Merkez Bankası Başkanı olan Murat Çetinkaya'yı ve ekonomi kurmaylarını AK Parti Genel Merkezi'ne çağırdı. Türk lirasının gün geçtikçe euro ve dolar karşısında erimesi, doların ve euronun her geçen gün yeni rekorlar tazelemesi, doların 4 lira 50 kuruş seviyesine dayanması ve euronun da 5 lira 30 kuruş seviyesine dayanması ve bu durumun enflasyonu artırarak ekonomiyi oldukça kötü yönde etkilemeye başlamasından sonra dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiltere'de bir açıklama yaparak ekonomi ve para politikaları ile bizzat kendi ilgileneceğini söylemişti. Bugün de beklenen oldu ve kurdaki yukarı yönlü hareketleri durdurabilmek adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Bankası Başkanı ile bir araya geldi.

Toplantının devlet kurumları yerine Ak Parti Genel Merkezi binasında yapılması dikkat çekerken, ekonomi zirvesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

Öte yandan bugün bir açıklama yayınlayan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası "Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" ifadesini kullandı. Bugün yapılan ekonomi zirvesinin ardından dolar ve euro kurlarındaki tansiyonun bir miktar dineceği bekleniyor.

dolar zirvesi ekonomi zirvesi cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan merkez bankası başkanını çağırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş