Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu. Ankara'da Ramazan Pidesi Fiyatı Ne Kadar?

Mübarek Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kala, ramazan pidesinin fiyatları da belli olmaya başlıyor. Peki Ankara'daki ramazan pidesi fiyatları ne kadar?

Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu. Ankara'da Ramazan Pidesi Fiyatı Ne Kadar?
Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu. Ankara'da Ramazan Pidesi Fiyatı Ne Kadar? Umut Aslan

Ankara'da Ramazan ayında satışa sunulacak olan ramazan pidelerinin gramajı ve fiyatları hakkında Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetim Kurulu, ATO Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi üyeleriyle birlikte  ATO Congresium'da bir basın toplantısı düzenledi.

Ankara'da Ramazan Pidesi Fiyatı Kaç Lira?

Ramazan pidesinin fiyatlarının ne kadar olacağı ve gramajına ilişkin ATO Ekmek ve Unlu Mamuller Meslek Komitesinin bir takım toplantılar gerçekleştirdiğini belirten Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, "Çalışmalarımız sonucu bu ramazan ayında vatandaşlarımızın uygun fiyatla ramazan pidesi yiyebilmesi için pide fiyatlarına zam yapılmadı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 275 gramlık ramazan pidesinin fiyatı 2 lira, 500 gramlık yumurtalı susamlı pidenin fiyatı da 4 lira olarak belirlendi." açıklamasında bulundu.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, pide fiyatlarına zam yapmayan Ankaralı fırıncılara teşekkür ederken. fırıncılar hakkında "Yüksek fiyatlı ürün satıyor" algısının oluştuğuna işaret ederek, söz konusu pide fiyatlarının hem fırınları denetlemekle görevli belediyeler ve yetkili kurumlar tarafından bilinmesi hem de vatandaşların fiyat konusunda bilinçli bir şekilde alışveriş yapmaları için bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, sabah hal tüccarını da ziyaret ettiklerini anımsatarak, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Gündüz'ün ramazan ayı boyunca sebze ve meyve fiyatlarına zam yapılmayacağının sözünü verdiğini aktardı.

ATO Başkanı Zam Yok Dedi Fakat..

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ramazan pidesine zam yapılmayacağını duyurdu fakat Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık yapmış olduğu açıklamada gizli zamma dikkat çekerek , "Ankara'da pide fiyatları geçen yıl 300 gr 2 TL olarak satılıyordu. Bu yıl 275 gr düşürüldü. yine 2 TL'ye satılacak. Yani %7'lik bir zam söz konusu." dedi.

ankara ramazan pidesi fiyatları kaç lira ankara ramazan ekmeği kaç lira ramazan pidesi ankarada kaç lira ramaza npidesi kaç gram ve ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş