Radar Cezası Alanlara Mahkemeden Emsal Niteliğinde Karar Çıktı

Bayram geldi, vatandaş yollara dökülmek için saatleri saymaya başladı. Yolda hız limitini aşanların alacağı ceza için süpriz bir gelişme var...

Radar Cezası Alanlara Mahkemeden Emsal Niteliğinde Karar Çıktı
Radar Cezası Alanlara Mahkemeden Emsal Niteliğinde Karar Çıktı Hilal Mert

Bayram geldi, vatandaş yollara dökülmek için saatleri saymaya başladı. Kendi aracı ile yola çıkanların varacağı yere giderken yaptığı hız nedeni ile ödediği radar cezaları hakkında da yeni bir gelişme var. Avukat Murat Çetin Isparta-Yalvaç karayolunda yolunda 5 Ocak 2018 günü radara yakalanıp aldığı trafik cezası hakkında mahkemeye başvuru yaptı ve emsal niteliğinde bir karar aldırdı.

Yüzde 10 yasal tolerans limitiyle 99 kilometre hız sınırı bulunan yolda 101 kilometre hızıyla radara yakalanan Avukat Murat Çetin, 235 liralık ceza aldı. Aldığı cezanın iptali için dava açan avukat, limit aşımı olan 2 kilometrenin sürücü tarafından hız göstergesinde fark edilemeyecek kadar düşük olduğunu gerekçe gösterdi. Savunma üzerine Yalvaç Sulh Ceza Hakimliği, kararını verdi ve limit aşımı olan 2 kilometrenin sürücü tarafından hız göstergesinde fark edilemeyecek kadar düşük olduğunu kabul ederek 235 liralık trafik cezasını iptal etti.

Avukat Murat Çetin'in aldırdığı bu karar diğer sürücüleri de umutlandırdı. Ödedikleri trafik cezaları nedeni ile şikayetçi olan sürücüler bu kararı emsal gösterip trafik cezalarının iptali için mahkemeye başvuru yapabilir ve cezanın iptal edilmesini isteyebilir.

Bayram Isparta hız ceza radar iptal hız aşımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş