Peskov: Türkiye, Bizden Maddi Yardım İstemedi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ve İran'a yönelik önemli açıklamalarda bulundu...

Peskov: Türkiye, Bizden Maddi Yardım İstemedi
Peskov: Türkiye, Bizden Maddi Yardım İstemedi Hilal Mert

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani 'nin katılacağı üçlü zirve ile ilgili sorulan soruları yanıtladı ve "çalışmalar devam ediyor, acele etmeye gerek yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da gerçekleşeceğini söylediği ancak daha sonra üzerinde anlaşılmadığı için yapılmayacağı söylenen Putin, Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki dörtlü görüşme ile ilgili de Sözcü Peskov, açıklama yaptı. Peskov, "Planlanmamış ve üzerinde anlaşılmamış bir şeyi iptal edemezsiniz" dedi.

Türk Lirası'nın değer kaybının ardından Türkiye'de oluşan ekonomik durumla ilgili Ankara'nın Moskova'dan yardım talep etmediği sorusu da sözcü Peskov'a sorulduç

Peskov bu soruya "Türkiye, bizden maddi yardım istemedi" cevabını verdi.

NELER OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Eylül'de Rusya, Almanya, Fransa ve Türkiye olarak İstanbul'da bir zirve gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Rus İzvestiya gazetesi, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, eylülde İran'ın başkenti Tahran'da yapılması planlanan üçlü zirvede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ayrı bir görüşme gerçekleştireceğini söylediğini yazmıştı.

Peskov Maddi Yardım Kremlin İran Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor