Muharrem İnce "Kamyon Duvara Çarpmak Üzere"

Bugün Esenyurt'ta konuşan Cumhurbaşkanı Muharrem İnce "Memleketi batırıyorlar. Kamyon duvara çarpmak üzere" sözleriyle ekonomideki kötü gidişata işaret etti.

Muharrem İnce
Muharrem İnce Umut Aslan

24 Haziran'da gerçekleşecek erken seçimlerden önce miting programını sıklaştıran CHP'nin desteklediği Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün İstanbul Esenyurt'ta halk ile bir araya geldi. Esenyurt'ta halka seçim vaatlerini anlatan Muahrrem İnce, değişim olması için halktan destek istedi. Konuşmasının büyük bir kısmını ise mevcut siyasi iktidarı ve özellikle ekonomi politikalarını eleştiren Muharrem İnce, ülkenin kötüye giden ekonomisi hakkında da dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte Muharrem İnce'nin o açıklamaları

Memleketi Batırıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Muharrem ince yorgun adamı değiştirmemiz lazım dedi ve ekledi. "Memleketi batırıyorlar, kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmemiz lazım. Bana çırak diyor ya, önemli değil desin. O dünya ile kavga ediyor. Benim derdim fabrika. Benim derdim, AVM'de asgari ücretle ezilen çocuklar var ya onları adam gibi yaşatmak."

Ekonomiyi Biliyorsan Karşıma Çık

"Erdoğan'dan bir isteğim var, madem ekonomiyi biliyor, meydanlarda atıyorsun, 81 milyonun huzurunda karşıma istediğin kanalda çık. Çıkar mı? İnanın bunu çok istiyorum. Demirel'in yaptığı köprüden gidiş-geliş 11 lira. Erdoğan'ın yaptığı köprüden 114'e gidiyor, 114'e geliyorsun. Ey AK Partili kardeşim memleketin soyulduğunu görmüyor musun? Demirel'in yaptığı köprüden bayramda bedava geçiyorsun, Erdoğan'ınkinden parayla. Demirel'in ki hazineye gidiyor, Erdoğan'ınki yabancı şirketlere gidiyor. Yazık günah. Kriz kapıda, bunu taze kanla aşarız. Geleceğe umutla bakacağız, size gülümsemeyi öğreteceğim yeniden. Size huzur vat ediyorum, barış vaat ediyorum.


Bir milletvekili arkadaşım karton toplayan çocuğa sormuş, 'En büyük hayalin ne? Büyük karton bulmak istiyorum ağabey, daha çok para ediyor' demiş. Ben sizin çocuklarınıza güzel hayaller kurduracağım. Size aş, mutluluk, soyulmayan bir Türkiye vaat ediyorum. Hepinize çok teşekkür ederim ama ayın 23'ünde bütün İstanbul'u bekliyorum. Aranızdan ayrılmadan önce Kadir Gece'nizi kutluyorum. Kendimi size emanet ediyorum."

muharrem ince ekonomi memleket batıyor kamyon duvara çarpacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş