Motorine Bir İndirim Haberi Daha Geldi

Akaryakıt fiyatları son zamanlarda düşüşe geçiyor. Gelen son habere göre bu gece 00.00'dan itibaren motorinin litresine 8 kuruşluk bir indirim daha gelecek.

Motorine Bir İndirim Haberi Daha Geldi
Motorine Bir İndirim Haberi Daha Geldi Umut Aslan

Akaryakıt fiyatları son zamanlarda düşüşe geçiyor. Gelen son habere göre  Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) bu gece 00.00'dan itibaren motorinin litresine 8 kuruşluk bir indirim daha geleceğini duyurdu. 

Buna göre, Ankara'da ortalama 6,06 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,98 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 5,98 liradan 5,90 liraya, İzmir'de 6,06 liradan 5,98 liraya inecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Aslında indirimin 22 kuruş olması planlanıyordu ancak Katar'ın OPEC'ten çekilmesiyle artan petrol fiyatı ve dolar kuru nedeniyle indirimde 14 kuruşluk kesintiye gidildi. Motorindeki indirimin gece yarısından itibaren uygulanması bekleniyor. Benzin fiyatlarında ise henüz bir indirim görünmüyor..

Son olarak 26 Kasım 2018 tarihinde hem motorin hem de benzin fiyatlarında önemli bir indirim olmuştu.  Motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılmıştı. Akaryakıt fiyatlarındaki indirimlerde hem dolar kurunun geriye çekilmesi hem de brent petrolün fiyatının Ekim ayından bu yana 85 dolar civarlarından 60 dolara kadar düşmesi etkili oldu.

akaryakıt ne kadar benzin indirim motorin indirim dizel indirim dizel ankara kaç dizel istanbul kaç lira mazotun litre fiyatı istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş