Motorine 13 Kuruş İndirim

PÜİS yaptığı açıklamaya göre motorinde indirim yapıldığını açıkladı. Motorin indirim miktarı 13 kuruş olduğunu söyledi. Böylece fiyatlar İstanbul’da 4,62 liradan 4,49 liraya, Ankara’da 4,67 liradan 4,54 liraya, İzmir’de 4,65 liradan 4,53 liraya geriledi.

Motorine 13 Kuruş İndirim
Motorine 13 Kuruş İndirim

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS), ülkemizde motorin fiyatlarının 13 kuruş indirime gittiğini açıkladı. Bu indirimle birlikte ortama 45 litre mazot alan bir araç 4 – 5 lira arasında kar sağlayacak. 3 büyükşehirde motorin fiyatları ise şöyle:
İstanbul’da 4,62 liradan 4,49 liraya, Ankara’da 4,67 liradan 4,54 liraya, İzmir’de 4,65 liradan 4,53 liraya geriledi.
Motorin fiyatlarının şehir şehir başka olmasının sebebi ise, motorinin o bölgeye ulaştırılması ve tanker masrafları gibi masraflardan kaynaklanıyor. 
Ülkemizde motorinin ucuzlaması benzinin ucuzlamasından daha önemli. Çünkü ülkemizde araçla iş yapan herkes motorinli aracı tercih ediyor. Özellikle tarım alanında motorin fiyatı oldukça önemli. Motorin ucuzlaması ürünlerin maliyetini azaltmış oluyor. Böylece tüm ülkedeki gıda fiyatlarında aşağı yönlü bir hareket söz konusu oluyor. Ama motorin pahalanırsa da tüm ürünlerde yukarı yönlü bir fiyatlama söz konusu oluyor. 
Bakıldığında ülkemizde eskiden daha uzun sürelerde zamlar veya indirimler olurken, ülkemizde artık her ay indirim veya zam haberi duyuyoruz.  Bu durum bazen ayda 2 – 3 defaya kadar bile olabiliyor. Durumun böyle olması da ekonomide olumsuzluklara sebep olabilir. İndirimden önce alınan pahalı motorin de ürünlerin ucuzlaması gerekirken aynı kalmasına sebebiyet verebilir.

 

motorine 13 kuruş indirim motorin motorin fiyatları motorine indirim akaryakıta indirim motorine indirim 28 nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi