Millet Bahçesi 'nin Yapılacağı Bölgede Konut Fiyatları Uçtu

31 Ekim'de kapatılacak olan İstanbul Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak ‘Millet Bahçesi’nin yakınındaki konut fiyatları yüzde 30 yükseldi...

Millet Bahçesi 'nin Yapılacağı Bölgede Konut Fiyatları Uçtu
Millet Bahçesi 'nin Yapılacağı Bölgede Konut Fiyatları Uçtu Hilal Mert

29 Ekim 2018 günü 3. Havalimanının açılmasıyla 31 Ekim 2018'de özel durumlar hariç kullanılmamak üzere kapatılacak olan İstanbul Atatürk Havalimanı kapatılacak. Havalimanının kurulu olduğu Florya’daki 11.7 bin dönümlük arazinin Millet Bahçesi oalcağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Millet Bahçesi olacağı açıklanan Atatürk Havalimanı arazisi ile sınırı bulunan 8 mahallede konut fiyatları artış gösterdi. Son 3 ayda, bölgeye sınırı bulunan Şenlikköy Mahallesi'nde konut fiyatlarında artış yüzde 30,4, Basınköy'de yüzde 27.5, Yeşilköy'de yüzde 23,8, Ataköy 2. 5. ve 6. kısımlarında yüzde 11.7 olarak gerçekleşti. Beşyol'da fiyat artışı yüzde 7 olurken, Ataköy 3-4-11. Mahallesi'nde yüzde 3.6, Yeşilyurt Mahallesi'nde yüzde 2.1, Ataköy 7-8-9ve 10. kısımlarında yüzde 1.3 artış meydana geldi.

Yılın ilk 6 ayında, 2017'nin aynı dönemine göre İstanbul genelinde konut satışları bir miktar da olsa gerilerken, Bakırköy'de yüzde 20 yükseliş görüldü. Önemli artış ise mayıs ve haziran aylarında gerçekleşti. Bakırköy'de mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre konut satışları yüzde 54, haziranda ise yüzde 45'lik ciddi artış yaşandı.

Millet Bahçesi Konut Fiyatları Florya Erdoğan Atatürk Havalimanı Bakırköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?