Memurlar da Bayram İkramiyesi İstiyor!

12 milyon emekliye dini bayramlar öncesinde verilecek biner lira ikramiye kararı sonrası memurlar da ikramiye için hükümete çağrı yaptı!

Memurlar da Bayram İkramiyesi İstiyor!
Memurlar da Bayram İkramiyesi İstiyor! Hilal Mert

12 milyon emekliye dini bayramlar öncesinde verilecek biner lira ikramiye haberi emeklilerin yüzünü güldürdü ama memurları da harekete geçirdi. Memurlar adına talepte bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, hükümetin Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere biner lira ikramiye verecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını ama bu ikramiye kapsamına memurların da alınması gerektiğini söyledi.

Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate almasının, kendilerini şaşırttığını ifade eden Tonbul, "Kamu görevlileri olarak emeklilere verilen ikramiyenin memurlara da verilmesini istiyoruz" dedi. Kamu görevlileri için istenilen bu talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünen Memur-Sen yönetimi kamu görevlilerine biner lira bayram ikramiyesi müjdesini en kısa sürede hükümetten duymak istiyor.

Başbakan Binali Yıldırım'ın 30 Nisan günü açıkladığı ikramiye müjdesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu emekliler için ikraminin hazira ayının ilk haftasından itibaren emeklinin maaş aldığı hesaba ödeneceğini duyurdu.

Alınan kararla beraber; emeklinin kendisine bin lira, ölüm aylığı alan hak sahiplerine aylık hisseleri oranında, iş kazası geçirenler ve meslek hastalığı olanlara ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.

Verilecek ikramiyelerden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bu nedenlerle hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak.

Memur emekli dini bayramlar ramazan kurban ikramiye bin lira Memur-Sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş