Mazota Yine Zam Geliyor

Dizel araç sahiplerine kötü bir haber.. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere dizel akaryakıta 7-9 kuruş zam gelecek.

Mazota Yine Zam Geliyor
Mazota Yine Zam Geliyor Umut Aslan

Motorine yeni bir zam daha geliyor. Şu anda zaten 5 liranın üzerinde olan dizel akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam gelecek. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) motorinde(mazot) bu geceden itibaren (06.01.2018) geçerli olmak kaydıyla 7 ile 9 kuruş arasında değişen miktarlarda zam geleceğini duyurdu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın bugün internet sitesinden yaptığı zam açıklaması şu şekilde "6 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere motorin grubunda 7-9 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 5-8 Ocak 2018 tarihlerinde benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmemektedir". bu açıklamadan sonra bu geceden itibaren motorine ortalama 8 kuruşluk zam gelecek.

İstanbul'da şu anda zamsız olarak mazotun litresi 5.05 lira fakat bu geceden itibaren mazotun litresi 5 lira 13 kuruşa çıkacak. Benzinin litre fiyatı ise 5 lira 58 kuruş olarak satılıyor fakat benzine herhangi bir zam beklenmiyor. Son aylarda dizel akaryakıta üst üste gelen zamlarla birlikte dizel akaryakıt ile benzin arasındaki farkı bir hayli azalmıştı. Dizele buu gece gelecek olan son zam ile birlikte böylelikle benzin ile dizel arasındaki fiyat farkı 44 kuruşa kadar inmiş olacak. 

Dolar kurunda düşüş olmasına rağmen neden akaryakıta zam geliyor sorusunun cevabı ise ham petrolde fiyat artışının olması olarak gösteriliyor. Alınan bilgilere göre İran'da yaşanan toplumsal olaylar ve Rusya ile Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) arz kesintisine bağlı olarak ham petrolün fiyatında artışlar oluyor ve ilerleyen zamanlarda bu artışların ülkemizde de petrol fiyatlarında zam olarak karşımıza çıkacağı bekleniyor.

motorin zam mazot zam mazot kaç lira olacak dizel zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı