Mardin ve Şırnak İllerinde Kaliteli Petrol Bulundu

Mardin ve Şırnak'tan ülke ekonomisine katkı sağlayacak haberler peşpeşe geldi. Mardin ve Şırnak'ta kaliteli petrol yatakları bulundu. İşte detaylar

Mardin ve Şırnak İllerinde Kaliteli Petrol Bulundu
Mardin ve Şırnak İllerinde Kaliteli Petrol Bulundu Umut Aslan

Geçtiğimiz hafta Batman'ın Sason ilçesinde bulunan kaliteli petrol yatağından sonra bugün de Mardin ve Şırnak illerimizde kaliteli petrol yataklarının bulunması yüzleri güldürdü. Bugün bulunan 2 adet petrol yatağı ile ilgili güzel haber  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Resmi Gazete'nin  bugünkü sayısında duyuruldu.

Resmi Gazetede yayınlanan karara göre, Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret Anonim Şirketi, Mardin ve Şırnak'taki yaptığı arama- tarama alanında ham petrol yatağı keşfetti. Keşfettiği bu petrol alanları için 4 ayrı paftada  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nde ruhsat almak için başvuran Güney Yıldızı Petrol Üretim Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret Anonim Şirketi, 2 Mayıs 2018 Çarşamba ve ardından 7 Mayıs 2018 Pazartesi tarihli dilekçelerle başvurusunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na iletti.

Geçen Hafta Da Batman'da Petrol Bulunmuştu

TP Batman Bölge Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta da Batman'ın Sason ilçesine bağlı Heybeli köyü yakınında iki ay önce ilk kez çalışma başlatmış ve "Herent-2" adı verilen kuyuda petrole rastlamıştı.  Türk Petrolleri'nin sahası olarak bilinen ve TPIC'in sondaj çalışmalarını üstlendiği kuyuda, yaklaşık 1300 metre derinlikte kaliteli petrol tabakasına rastlandığı TP Batman Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanmıştı.

mardin petrol şırnak petrol batman petrol bulundu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş