M. Akşener: Seçilirsem 4 Milyon Suriyeli Vatanına Dönecek

İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 2011'den bu yana ülkeye akın akın gelen Suriyeliler için konuştu...

M. Akşener: Seçilirsem 4 Milyon Suriyeli Vatanına Dönecek
M. Akşener: Seçilirsem 4 Milyon Suriyeli Vatanına Dönecek Hilal Mert

İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Mardin mitinginde  2011'den bu yana ülkeye akın akın gelen Suriyeliler için konuştu. Kürtler hakkında beyanda bulunmayan tek lider olduğu söyleyen Akşener, "Cumhurbaşkanı seçileyim ilk işim Suriye ile olan Türkiye'nin meselesini düzeltmek olacak. Ondan sonra da 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağlıklı bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz" dedi.

İşte Meral Akşener'in Mardin mitingide yaptığı konuşmanın satır başları;

  • Biz öncelikle bu kredi kartı borçları sebebiyle Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracağız, kredi kartı borçlularının takipteki sayısı 4.5 milyon insan. ​Bunlar kumar oynamak için lüks hayat yaşamak için kredi kartı borçlu olanlar değil. Bunlar kirasını ödeyebilmek için kredi kartı borcu olan insanlar. Bunlar bir kısım çiftçi, öğrenci, işsizler ve emekliler, bunların kredi borçlarını affedeceğiz. Ödeyebilir gibi olanlarından da yüzde 80'ini sileceğiz, yüzde 20'sini yeniden yapılandıracağız.
  • Erdoğan Suriye 'nin içişlerine elini soktu, tüm şehirlerimizin ticaretinin içine tükürdü. 4 milyon Suriyeli mülteci ülkemize gelmek zorunda kaldı. Cumhurbaşkanı seçileyim ilk işim Suriye ile olan Türkiye'nin meselesini düzeltmek olacak. Ondan sonra da bu 4 milyon kardeşimizi sağlıklı bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz.150 milyar Türk Lirası para harcanmış. Etti mi 158 milyar Türk Lirası? Kaynağı anlatıyoruz.

NELER OLMUŞTU?

29 Nisan 2011'de Suriye’de yaşanan protesto ve iç çatışmaların bir insani krize dönmüşmesi nedeni ile Suriyeliler güvenlik endişesiyle ülkeyi terk etmeye başladı. Hatay’daki Cilvegöz Sınır Kapısı önünde sıralanan Suriyeliler için Türkiye kapıyı açtı. İç savaştan, İŞİD zulmünden kaçan 12 milyon suriyeliden 4 milyon 200 bini ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Bugün Suriye'den kaçan 4 milyon 200 bin Suriyelinin 3,5 milyondan fazlası Türkiye'de yaşıyor.  Türkiye, 29 Nisan 2011'den Aralık 2017'ye kadar 3,5 milyondan fazla mülteciye 30 milyar dolar para harcadı.

İYİ Parti Meral Akşener Erdoğan Suriye Suriyeli seçim cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş