Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?

Başbakan Binali Yıldırım kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlere sevindirici haber verdi. Kredi kartı borcu olanlar borçlarını ödenecek makul seviyeye getirmek için yapılandırabilecek.

Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?
Kredi Kartı Borçları Nasıl Yapılandırılır?

Ülkemizde neredeyse her aile bir kredi kartı kullanmaktadır. Bankalar düzenli ödeme yapanların kredi kartı limitlerini maaşlarının 5  - 6 katına kadar yükseltmektedir. Düzenli ödeme yapan bu kişiler, kartı taksitli olarak bir şeyler almak için kullanan kişiler, bir süre sonra borcu ödeyemez hale gelebiliyor. Ödeme yapamayan kişiler ise banka kredi notları düşmekle birlikte, ödeyemediği borçlarından dolayı, hacize kadar giden bir sürece girebiliyor. Bu kapsamda gelen sevindirici haber ile kredi kartı borcu olan kişiler rahatladı. Başbakan Binali Yıldırım kredi kartı borcu olan kişilerin borçlarının bankalar tarafından 72 aya kadar yapılandırılabileceğini duyurdu.

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR

Kredi kartı borcu yapılandırması bütün bankalarda yapılmaktadır. Herkesin düşündüğünün aksine bankalar kredi kartı borcu yapılandırmasına sıcak bakmaktadırlar. Çünkü yapılandırmadan dolayı düzenli bir ödeme alabilecekler ve ayrıca yapılandırmadan kaynaklı faizler ile banka bu işten kar da edecektir.

Böyle olunca kredi kartı borcu olan kişiler borçlarını daha uzun süreye yayarak ödeyerek bu dertten kurtulabilecektir.

Kredi katından yapılan nakit avans, taksitli nakit avans, taksitli satın alma ve peşin satın alma gibi tüm alışverişler yapılandırılabilmektedir. Sadece bazı bankalar bazı ödemeler için yapılandırmayı kabul etmemektedirler.

kredi katı borcu yapılandırma kredi kartı borcu kredi kartı borcu ödemesi kat borcu yapılanırması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler