Konutta Faiz İndirimi Kervanına O Banka da Katıldı

Konut satışını canlandırmak isteyen ve faiz indirimine giden bakanlar kervanına bir yenisi eklendi ama bir tek şartla!

Konutta Faiz İndirimi Kervanına O Banka da Katıldı
Konutta Faiz İndirimi Kervanına O Banka da Katıldı Hilal Mert

Başbakan Binali Yıldırım, durumu kötüye giden inşaat sektörünü canladırmak için yapılan KDV indiriminden sonra bankaların kampanya başlatacağını açıklamıştı.

Kamu bankaları faiz düşürme hamleleri yaparak yüzde 1.25-1.35 aralığında seyreden konut kredilerinin faiz oranlarını 0,98'e kadar indirdiğini açıkladı.

Ziraat Bankası, Ziraat Katılım,Vakıf Bank, Vakıf Katılım ve Şekerbank'tan sonra Türk Ekonomi Bankası (TEB) da faizlerini düşürdü. TEB, başlattığı kampanya ile konut kredisi faiz oranını ilk defa ev sahibi olacak müşterileri için 60 aya kadar vadede yüzde 0,99 olarak belirledi.

Türk Ekonomi Bankası yetkililerinden yapılan açıklamaya göre;

Müşterilerin bütçesine ve ihtiyacına göre en uygun çözümü üretmek çok önemli. (5 yıl) 60 ay vadeye kadar verilen ve 0.99 faiz oranı olan konut kredisinden ilk kez ev sahibi olacak müşteriler yararlanabilecek.

KDV İNDİRİMİ KISA SÜRE İÇİN GEÇERLİ

Durumu kötüye giden inşaat sektörünü canlandırmak isteyen hükümet için Maliye Bakanlığı 31 Ekim’e kadar %18 KDV oranına tabi olan konut teslimlerindeki KDV oranını yüzde 8’e indiridi. Tapu harcı oranı da aynı dönem için yüzde 4’ten yüzde 3’e düşürüldü.

Binali Yıldırım inşaat sektörü KDV indirimi faiz faiz oranları konut konut kredisi TEB Ziraat Bankası Ziraat Katılım Vakıf Katılım Vakıf Bank Şekerbank Türk Ekonomi Bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş