Koç Holding Bin Engelliyi İşe Alacak

Koç Holding, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), engelli istihdamının arttırmak için el sıkıştı

Koç Holding Bin Engelliyi İşe Alacak
Koç Holding Bin Engelliyi İşe Alacak Hilal Mert

Koç Holding, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) engelli istihdamının arttırmak için harekete geçti.

“Engellerin Ötesinde Bir Hayat İçin Geleceğe Hazırlıyoruz” isimli proje ile toplumdaki engelli bireylerin aldıkları mesleki eğitimler doğrultusunda istihdam edilmesi ve sosyal hayata katılması amaçlanıyor. Projenin imza töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “İŞKUR ailesi olarak 16 yılda 372 bin engelli kardeşimizin işe yerleştirilmesine aracılık ettik. Kamuda istihdam edilen engelli bireylerin sayısı ise 55 bine ulaştı” dedi.

Proje kapsamında İŞKUR ile 5 yılda 10 bin engelli vatandaşa, programlama, imalat, hizmet sektörü, çağrı merkezi ve benzeri ihtiyaç alanlarında mesleki eğitim verecek. Bu üçlünün üzerinde çalıştığı proje hayata geçirildiğinde Eğitim alanlar arasından bin engelli birey Koç Grubu’nda 5 yıl içinde işbaşı yapacak.

Koç Holding Nedir?

1926 yılında Vehbi Koç tarafından kuruldu. Türkiye'nin ilk holdingidir. Merkez binası Üsküdar Nakkaştepe'dedir. Bünyesinde Fiat, Ford, Aygaz, Altus, Arçelik, Beko, Budget, Bilkom, Divan, Grunding, Koçtaş, Mogaz, Opet, Sek, Setur, Tat, Tüpraş, Yapıkredi, Pürsu gibi bir çok markayı bünyesinde bulundurmaktadır.

Koç Holding Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (İŞKUR engelli istihdam Kamu programlama imalat hizmet çağrı merkezi mesleki eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş