Kırmızı Et Fiyatları İçin Dikkat Çeken Açıklama

Her sene Ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarının arttığı konusunda şikayetçi olan vatandaş için Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç'tan açıklama var

Kırmızı Et Fiyatları İçin Dikkat Çeken Açıklama
Kırmızı Et Fiyatları İçin Dikkat Çeken Açıklama Hilal Mert

Her sene ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarının geçici olarak arttığı konsunda şikayetçi olan vatandaş için Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TÜKETBİR) Başkanı Bülent Tunç'tan açıklama geldi.

Her sene ramazan öncesi kırmızı et fiyatlarının geçici olarak arttığını belirten Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği (TÜKETBİR) Başkanı Bülent Tunç, yaptığı açıklamada, “kırmızı et fiyatlarında yükselişi önlemek amacıyla 500 bin büyükbaş kesimlik hayvan ithalatı için tarife kontenjanı açıklanacak” dedi.

Kesimlik hayvan ithalatının Ağustos ayına kadar özel sektör aracılığıyla ve yüzde 10 gümrük vergisiyle gerçekleştirileceğine ifade eden Başkan Bülent Tunç, gümrük vergisinin sıfıra çekilmesinin, hayvancılık sektörü için "cinayet" olacağını da savundu. 

Ramazan ayındaki et fiyatları için vatandaşa ‘sabır’ çağrısı yapan Başkan, "Biraz sabırlı olmak lazım. Ramazanın ilk haftasından itibaren fiyatlar düşecek, göreceksiniz. Bu her sene böyle olur. Fiyatların artmasını fırsat bilerek kesimlik hayvan ithal etmek üreticinin zararına olacaktır" açıklamasında bulundu. 

Kesimlik hayvan ithalatı ile karkas eti fiyatındaki düşüşün raflara yansımadığını ifade Bülent Tunç, 2011'de binlerce ton et ithal edildiğini, karkas etin kilogramının 12 liraya kadar düştüğünü ancak marketlerde et fiyatlarının değişmediğini açıkladı.

 

Kırmızı Et Bülent Tunç et fiyatları Ramazan büyük baş küçük baş etin kilosu ithalat karkas et
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş