Kar Fiyatları İkiye Katladı!

Kar fırtınası sebze kamyonlarını da yollarda mahsur bıraktı. Birçok semt pazarı bu yüzden kurulamadı birkaç pazarcı tezgah açtı ama karla kaplı sebzeler bu soğuk havalarda deyim yerindeyse el yaktı tüm ürünler yüzde yüz zamlı satıldı.

Kar Fiyatları İkiye Katladı!

Semt pazarlarında yürümek bile çok zordu ama ev dede tencere kaynaması gerekiyordu. Alışveriş durmadı karla kaplı meyve ve sebzenin fiyatı ikiye katlandı geçen hafta 6 lira 7 lira olan fiyatlar gün itibariyle en az 10 lira oldu.

İstanbul’a sebze meyve getiren kamyonlar kar yağışı nedeniyle yollarda kaldı pazarlarda kısmen kuruldu. Tezgahların bir bölümünde vatandaşlar ihtiyaçlarını almak için hem havanın sağuyla hemde cep yakan ürün fiyatlarıyla baş etmeye çalıştılar.  .

Pazarın en pahalı  ürünlerinden biri  biber görüldüğü gibi oda kar zammına yaklaşık bir hafta önce fiyatı 6-7 lira olan fiyatı şuanda 14 liraya satılıyor.

Yazın elli kuruşa düşüyor domatesin fiyatı ama karlı tezgahlarda 10 liraya kadar çıkmış durumda vatandaşın belki de en çok almak için tercih ettiği şey buydu ama şimdi artık gramla alıyorlar.

Geçen haftalarda 6-7 lira olan kabağın fiyatı oda 10 lira olmuş durumda patlıcanında yine aynı şekilde zam görenlerden en çok ihtiyaç gören biter türlerinden olan dolmalık biberde beş altı liradan 10 liraya çıkmış havuç turp 3 lira ıspanak pırasa 4 brokoli 7 lira kıvırcık marul 4 lira roka tere 1,5 liradan alıcı buluyor.

Sebze fiyatları cep yaktı ama yine de en çok rabet gören ürünlerin başında geliyordu. Fiyatı düşen ürünleri ise müşteri almaktan çekindi.

Meyve fiyatlarında ise tam tersi bir tablo vardı mahsul bol depolarda ürünlerle dolu olunca elma ve portakalın fiyatları bir iki liraya kadar düştü.

pazar fiyatları çarşı fiyatları sebze fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
TÜBİTAK’ın Kabul Etmediği Liseli Öğrenci Harvard’a Davet Edildi
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin
Rusya’dan Türkiye’ye Şok Çağrı: Afrin’i Esad’a Teslim Edin