Japonya 500 Binden Fazla Yabancı İşçi Alacak

Japonya 2025'e kadar en az 500 bin kadar yabancı işçi alacağını duyurdu. İşçiler 5 yıla kadar ülkede kalabilecek.

Japonya 500 Binden Fazla Yabancı İşçi Alacak
Japonya 500 Binden Fazla Yabancı İşçi Alacak Hilal Mert

Japonya hükümeti, ülkede özellikle tarım ve inşaat sektöründeki iş gücü kıtlığı nedeniyle 2025'e kadar en az 500 bin yabancı işçi alacağını duyurdu. Japonya hükümeti Başbakanı Şinzo Abe'nin yeni ekonomi politikası taslağı içinde yer alması beklenen karar sonbaharda parlamentoya sunulacak.

Alınacak karara göre; tarım, inşaat, sağlık ve gemi inşaatı gibi sektörlerde çalışacak işçiler 5 yıla kadar ülkede kalabilecek ve yanlarında aile bireylerini de getiremeyecek.

Japonya'da 2008'de yabancı çalışan işçi sayısı 480 bin olarak açıklanmıştı. Bu sayı 2017 yılında 1,2 milyon olarak açıklandı.

Japonya

Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus'ta bulunan Japonya Japon Denizi'nden Çin, Kuzey Kore, Güney Kore ve Rusya'nın doğusuna, kuzeyde Ohotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne ve Tayvan'a kadar uzanır. 126.225.000 nüfsu vardır. Başkenti Tokyo'dur. Deprem kuşağında yer alır. Japonya’nın ilk sakinlerinin Doğu Asya ve Güney Pasifik adalarından gelen göçmenler olduğu sanılmaktadır. Japonya, Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Anı zamanda dünyanın en büyük dördünce ihracatçısı ve ithalatçısı konumundadır. Japonya’da haftalık ortalama çalışma saati 40 saat olarak hesaplanmıştır.

Japonya tarım inşaat işçi eleman personel vize
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş