İzmirde Suya 2. Kez Zam! Halk Tepkili

İzmir’de vatandaşa verilen su hizmetinde ikinci kez zam yapılması halkın tepkisine yol açtı. Suya zammı kararlaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin kararına AK Parti Grubu'nun Başkan Vekili Bilal Doğan ret oyu kullandığını ifade etti.

İzmirde Suya 2. Kez Zam! Halk Tepkili
İzmirde Suya 2. Kez Zam! Halk Tepkili


İzmir her zaman Türkiye’nin üvey evladı olmuştur. Yapılan yatırımlar, alınan kararlar, yaşam, inşalar gibi tüm etkenlerde İzmir sanki Türkiye’de bir il değilmiş gibidir. İzmir de kendi kendini çevirmeye ve ayrıcalığını avantaja çevirmeye çalışmaktadır. Ama bu çevirme sırasında ekonomik koşullardan dolayı son dönemde su faturalarına 2. Bir zam daha yapılması tepkilere yol açtı. AK Parti Grubu'nun Başkan Vekili Bilal Doğan bu karara ret oyu kullandığını ifade etti ve “ son dönemde yapılan vaatlerde bir gelişme yaşanmadı. Arıtma tesislerinde de bir düzenleme yok. Bu zammın yapılma sebebi nedir?” diyerek bu kararı sorguladı.

1 TEMMUZDAN İTİBAREN UYGULANACAK
İzmir il meclisi aldığı kararla suay Temmuz ayı itibariyle geçerli olacak 100’de 5 zam yapılmasına karar verildi. Bu kararla birlikte, 0 – 20 metreküp suyun fiyatı 3 lira 96 kuruş iken 4 lira 16 kuruş olurken, 21 metreküp ve üzerinde olan kullanımda 9.28 liralık fiyatta bir değişme yapılmadı.
İZSU sürekli bir düzenleme yapsa da İzmirlilere net bir şekilde şunu yaptık gibi bir açıklama yapmadılar. Yapılan şeylerin sadece tamirattan ibaret olduğu düşünülüyor. Arıtma tesisleri gibi bir çalışma yürütülmediği söyleniyor. Bu sebeple hiçbir şey yapmadığı iddia edilen İZSU’nun bu zammına tepkiler büyük.

 

İZSU izmirde suya 2. zam suya zam suya 100'de 5 zam su çeşme suyuna zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
Şahan Gökbakar, Recep İvedik 6 İçin Personel Arıyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor
WhatsApp'a 'Okundu Olarak İşaretle' Özelliği Geliyor