İzmir TOKİ Kura Çekiminde İzdiham

İzmir'in Torbalı ilçesindeki 315 TOKİ konutu için tam 4270 başvuru yapıldı. Noter huzurundaki kura çekiminde ise adeta izdiham yaşandı.

İzmir TOKİ Kura Çekiminde İzdiham
İzmir TOKİ Kura Çekiminde İzdiham Umut Aslan

İzmir'in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'nde inşa edilen 315 daireden oluşan TOKİ konutları projesinin kura çekimi hüzün ve neşeye sahne olurken binlerce kişinin katıldığı kura çekimi salonunda ise adeta izdiham yaşandı. Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda Torbalı 4. Noteri tarafından gerçekleştirilen kura çekimi törenine katılmak için gelen binlerce kişi salona akın etti.

Toplamda 4270 başvurunun alındığı TOKİ'nin İzmir-Torbalı Ayrancılar Mahallesi'ndeki 315 konutluk projesi için kura önceliği ise şehit ailelerine verildi. TOKİ konutları için başvuruda bulunan şehit aileleri kuraya girmeden ev sahibi oldular.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez Torbalı ilçesi için 2. etap TOKİ projesi üzerinde durduklarının altını çizerek, ilçede yaşam kalitesinin artması ve yeni iş imkanlarının doğması ile  birlikte ilçenin nüfus olarak büyüme trendi içine girdiğini belirtti. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez sözlerine şöyle devam etti. "Son 5 yılda nüfusumuz ortalama her yıl 10 bin ile 12 bin arasında artıyor. İlçemize İZBAN’nın gelmesiyle ulaşılabilirlikte metropol ilçelerden farkımız kalmadı. Üretim odaklı bir ilçe olduğumuz için iş olanakları fazla. Torbalı’da bütün meslek gruplarına iş var diyebilirim. Ulaşılabilir, sosyal yaşam alanları bakımından zengin, huzurlu en önemlisi hoşgörülü bir ilçe. Torbalı İstanbul’un küçük versiyonudur. Çalışana, üretene, okumak isteyene, huzur içinde emekliliğini yaşamak isteyene, yatırım yapana, girişimciye, doğa ve spor tutkunlarına herkese uygun potansiyele sahip bir ilçe. 800 fabrika, binlerce yeni konut, tarımdaki canlılık, marka firmaların projeleri bunun göstergesidir"

toki izmir torbalı izmir toki projesi izmir torbalı toki kura çekimi sonuçları torbalı toki kura
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş