İstanbul'da Bunu Yapanlara Ağır Cezalar Var!

İstanbul'da turistlere yüksek hesap yazan ve günlük kiralık ev sahiplerine idari para cezası uygulandı...

İstanbul'da Bunu Yapanlara Ağır Cezalar Var!
İstanbul'da Bunu Yapanlara Ağır Cezalar Var! Hilal Mert

Yılbaşının ardından ülkenin gözde turistlik şehri ve en büyük ili olan İstanbul'a turist akını başladı. Tursitlerin yaptığı harcamaları fırsat bilen işgüzarlar yüksek hesap yazmaktan ve hanutçuluk yapmaktan geri kalmadı! Yılbaşı ititbari ile İstanbul Valiliği, kent genelinde turizmde olumsuzluk yaşanmaması için kaçak acenta, rehber, hanutçu, yüksek hesap çıkaranlar ve günübirlik kiralık ev konularını sıkı denetime tabi tuttu.

Valilik'in verdiği talimat ile harekete geçen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 15 kurumun katılımıyla ilk 6 ayda yaptığı denetimlerin bilançosunu yayımladı.

2018 yılının ilk altı ayındaki denetimlerde araç ve acenta sahibi ile hanutçuluk yapan, turistlere yüksek hesap uygulamasında bulunan 2 bin 638 kişiye 2 milyon 55 bin 503 lira ceza kesildi. 2017 yılının tamamında ise ceza miktarı 2 milyon 925 bin 979 lira olmuştu.

Yılın ilk 6 ayında denetlenen 13 bin 10 günübirlik kiralık evle ilgili toplam 18 milyon 648 bin 818 lira idari para cezası uygulandı. 2017 yılındaki denetimlerde günlük kiralık evlerle ilgili 21 milyon 689 bin 988 liralık idari para cezası yazılmıştı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan bilgye göre; Yılın ilk altı ayında, kurallara aykırı davranan, kurum, kuruluş ve kişilere ciddi idari para cezalarının verildi, ikinci altı ayda da denetimler artarak devam edecek.

hanutçuluk turist İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü denetim idari para cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor