İngiltere'de TL Kalmadı

İngiltere'nin önde gelen döviz şirketlerinden ICE, kasalarında TL kalmadığını açıkladı....

İngiltere'de TL Kalmadı
İngiltere'de TL Kalmadı Hilal Mert

İngiltere'nin önde gelen döviz şirketlerinden ICE, İngiliz turistlerden Türkiye'ye görülmemiş bir talep olduğunu açıkladı. Bu talebin en fark edilir yanı ise döviz bürolarında TL'nin aşırı satılması.

İngiizlerin Türkiye'ye olan ilgisinin en büyük nedeni ise dolar ve Euro karşısında TL'nin çok büyük değer kaybetmesi. Yaz mevsimi nedeni ile de tusitlik yerlere gitmek isteyen İngilizler coğrafi konum olarak güzel olan ve para birimi ucuz olan Türkiye'yi tercih etmeye başladı.

Ülkenin önde gelen döviz şirketlerinden ICE, TL alımlarının geçen aya kıyasla yüzde 24 bin arttığını açıkladı.

"Stoklarımızı artırmak için tedarikçilerimiz ve Türkiye Merkez Bankası ile yakın çalışıyoruz. Fakat talep o kadar büyük ki, yarın sabaha kadar internet üzerinden TL satamayabiliriz."

 "İngiliz döviz bürolarının büyük kısmında lira kalmadı ama Londra'daki Luton Havalimanı ve Doncaster Havalimanı'ndan hâlâ lira edinebilirsiniz."

NELER OLMUŞTU?

10 Ağustos günü Hazine-Maliye Bakanı Berat Albayrak 'Yeni Ekonomi Modeli Tanıtım Toplantısı'nı yaparken ABD Başkanı Donald Trump'tan gelen tweet doları ve Euro'yu ateşledi. ABD Başkanı Donald Trump, attığı tweette Türkiye'ye yönelik yeni yaptırımı duyurdu. Bu açıklamalar üzerine Dolar/TL kuru 6.80 'ye euro/TL'de kur 7.78'i aştı. Dolar/TL kapanışa yakın 6.35 seviyesinin altına çekilirken, euro/TL 7.30'un altına çekildi. 15 Ağustos günü itibari ile dolar 6,13 TL 'den Euro ise 6,99 TL'den işlem görüyor...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor