İhtiyaç Sahibi Ailelere Maddi Yardım...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 23.139 ailenin banka hesabına Ramazan Bayramı öncesinde 12 Haziran Salı günü 200 lira yatıracak.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Maddi Yardım...
İhtiyaç Sahibi Ailelere Maddi Yardım...

İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi aileleri, bayram öncesinde maddi para yardımı Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından koordine edilen 200 lira yardımla sevindirecek.

Büyükşehir Belediye Meclisi, ihtiyaç sahibi aileler için gelenek haline getirdiği 200 liralık maddi yardım kararını bu yıl da aldı. Toplam 4 milyon 628 bin liralık “Bayram Yardımı”, belirlenmiş gerçek ihtiyaç sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacak. Hak sahipleri 200'er TL'lerini, 12 Haziran Salı gününden itibaren bankadan çekebilecek.

SOSYAL YARDIM KARTI HESABINA YATACAK

Yardım nedeniyle yaşanacak izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarını bir süredir ailelerin adına açılan banka hesaplarına yatırıyor. Yardım almaya hak kazanan ailelere öncesinde birer mektup gönderilerek bu konuda gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.

2 yıl önce başlatılan bankamatik kartı görevi gören Sosyal Yardım Kartına sahip olan vatandaşlar, paralarını bu kartları Bankaların ATM’lerinde kullanarak alabiliyor.

İhtiyaç sahibi aileler, maddi yardım alıp alamayacaklarını http://www.izmir.bel.tr adresinden Ramazan Bayramları Yardımları bölümünden T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabiliyor.

Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanabileceği toplam 4 milyon 628 bin liralık yardım sayesinde Ramazan Bayramı öncesinde esnafın da yüzünü güldürmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Yardım Kartı şifresini unutanlar için, Belediye Başkanlığı’na başvurulması halinde şifre konusunda yardımcı olacak.

izmir sosyal yardım büyükşehir bayram yardımı sosyal yardım kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?