Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "SWAP Piyasası Normalize Oldu"

NTV'de özel canlı yayına katılarak soruları cevaplayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak
Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Umut Aslan

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak, NTV Ekonomi Müdürü Gökay Otyam, NTV Ekonomi Sunucusu Berfu Güven, Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Erhan Aslanoğlu ve İş Portföy Yönetimi Başekonomisti Nilüfer Sezgin'in sorularını NTV canlı yayınında yanıtladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

Son günlerde yaşananları hep birlikte izliyoruz, Türkiye ekonomisi Ağustos ayından bu yana önemli mesafe kaydetti. Türkiye ekonomisi her geçen gün dengelenme adını verdiğimiz yeni ekonomi programında dengelenme sürecinden bahsettik. 

2019 hedefleri açısından bakıldığından benim şahsi olarak beklentimin de ötesinde olumlu şekilde ilerliyor. Türkiye'nin artık eskisi kadar kırılgan olmadığı ile ilgili bir test yaşadığını düşünüyorum. Tansiyonu yukarı çıkarmaya yönelik eylemlere şahit olduk. Türkiye'nin bu testte güzel bir sınav vererek tecrübe yaşadığını düşünüyorum. 

SWAP Piyasası Normale döndü

Bu dönemde çok bilgi kirliliği yaşandı. Türk bankaları TL vermiyormuş diye haber çıktı. Bankalar Birliği bu konuyla ilgili açıklama yaptı.  MB'nin swap kararı Türk bankalarıyla ilgiliydi. Süreç bugünden itibaren normalize oldu. Londra uluslararası bir piyasa. Türkiye olarak kullanmaya devam edeceğiz. İş birliklerimiz olacak.  Borsa bugün dengeli bir gün geçirdi. Dengelenme süreci normal bir şekilde seyrediyor. Türkiye güçlü bir bilanço dönemiyle devam edecek. 

 

hazine maliye bakanı berat albayrak swap nedir londra swap piyasası dolar ne olur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?