Hangi İnşaat Firmaları Yüzde 20 Konut İndirimi Yaptı?

Hükümetin konut sektörünü canlandırmak adına yaptığı hamlelere 41 konut firması sessiz kalmadı. Yüzde 20 indirim yapan dev konut firmaları hangileri? İşte tam listesi

Hangi İnşaat Firmaları Yüzde 20 Konut İndirimi Yaptı?
Hangi İnşaat Firmaları Yüzde 20 Konut İndirimi Yaptı? Umut Aslan

Hükümetin konut sektöründe yaşanan durgunluğu canlandırmak adına yaptığı konut kredi faizlerinde yüzde 0.98'e düşüş ve tapu harçlarında alınan oranın yüzde 4'ten 3'e düşürülmesi emlak piyasasına hareketlilik getirmişti. Hükümetin yapmış olduğu bu atılımlara büyük konut firmaları da destek oldu ve yüzde 20 indirim yaparak konut satışlarını artırmak için büyük bir kampanya başlattılar.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) iş birliğiyle düzenlenen kampanyanın tanıtımı bugün  İstanbul'da yapıldı.

41 firmanın ortaklaşa başlattığı bu fırsat kampanyası 1 ay süreyle geçerli olacak ve ayrıca kampanyanıntüketicileri memnun edecek  bir diğer tarafı da sadece yüzde 5 peşinat ile konut satışına imkan verecek olması. Öte yandan konut sektörünün temsilcilerinin paylaştığı bilgilere göre şuan Türkiye'de 1.5-2 milyon adet konut stoğunun bulunduğunu ve bu kampanya sayesinde ellerinde artan stoku satabilmeye başarabileceklerini bildirdiler.

Hangi İnşaat Firmaları Konut Satışında Yüzde 20 İndirim Yaptı?

Yüzde 20 konutta fiyat indirimi kampanyasına katılan inşaat firmaları şu şekilde "Sur Yapı, Ağaoğlu, Artaş, Arven, Çukurova, DAP Yapı, Demir İnşaat, DKY İnşaat, Ege Yapı, EYG Group, Fer Yapı, Garanti Koza, Gürallar Yapı, İş GYO, Kuzu Grup, Mesa, Nef, Sinpaş, Solid, Torunlar GYO, Akkuş Gayrimenkul, Akzirve Gayrimenkul, AND Gayrimenkul, Antyapı, Babacan Holding, Baysaş, Cathay Group, Çalık Gayrimenkul, Gedizler, Haldız İnşaat, Halk GYO, Hasanoğlu Müh. İnş, Kiler GYO, Kütahya Seramik, Nuhoğlu, Obaköy Gayrimenkul, Polatyol, Tahincioğlu Gayrimenkul, Teknik Yapı, Yiğit Group ve 24 Gayrimenkul"

hangi firmalar yüzde 20 indirim yaptı yüzde 20 indirim yapan inşaat şirketleri hangi firmalarda yüzde 20 indirim var hangi projelerde yüzde 20 indirim var
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş