Halk Ekmek'te Ramazan Pidesi Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden olan Halk Ekmek, 300 gramlık ramazan pidesi fiyatını açıkladı: 1 TL

Halk Ekmek'te Ramazan Pidesi Ne Kadar?
Halk Ekmek'te Ramazan Pidesi Ne Kadar? Hilal Mert

Ramazanın gelmesi ile pide üretimi de başladı. Fırıncıları odası tarafından alınan karara göre bu yıl fırından alınan sıcak 300 gr pide 2,75 TL ye satılıcak. Peki ucuz ve el deymeden üretim yapan Halk Ekmek'te pide ne kadar olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden olan Halk Ekmek de günlük pide satışına başladı. Fabrikadan her gün taze ama sınırlı sayıda gelen 300 gramlık pide Halk Ekmek dükkanlarında 1 TL'den alıcı buluyor.

Belediyeden yapılan açıklamada şu şekilde;

"İstanbul Halk Ekmek fabrikalarında bu yıl ramazan ayı için günlük ortalama 150-160 bin pide üretimi planlanıyor. 300 gram pidenin piyasa satış fiyatı 1 liradır. Bu durumda pidenin kilogram fiyatı 3,33 liraya gelmektedir. Piyasadaki 2 lira karşılığında satılan 275 gram pidenin kilogramının 7,27 liraya gelmektedir. Halk Ekmek fabrikalarından üretilip piyasaya sunulan 300 gramlık ramazan pidesinin fiyatı daha uygundur."

Halk Ekmek Nedir?

İstanbul'un büyük bölümünün ekmek ihtiyacını karşılayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak çalışan bir kurumdur. 1971'den beri hizmet verir. Sultangazi, Kartal gibi ilçelerde fabrikaları vardır. Kuruluş amacı halkına en temel gıda maddesi olan ekmeği ucuz ve sağlıklı bir şekilde sunmakta, fiyatların belirlenmesinde düzenleyici rol oynamaktadır. Ekmek, pide, kurabiye, börek, çörek vb. ulu mamül satışı yapar.

Ekmek pide kurabiye börek çörek ulu mamül ramazan İstanbul Halk Ekmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş